23.08.2018 13:34

Powstanie film na podstawie gry logicznej „Monument Valley”, w którą grał Frank Underwood

Popularna gra platformowa, która została pokazana w jednym z odcinków „House Of Cards” już wkrótce trafi na ekrany kin.

Frank Underwood
foto: kadr z wideo VerbalSilence - „House of Cards - Frank Underwood plays Agar.io”

Główny bohater „House Of Cards”, Frank Underwood już na samym początku emisji serialu dał się poznać jako miłośnik gier. I wcale nie chodzi tu o klasyczne planszówki w stylu Monopoly, a raczej propozycje na Play Station. Oprócz znanych gier akcji wyrachowany polityk czasami sięgał po nieco mniej wybuchowe produkcje - tak jak logiczna gra „Monument Valley”. Okazuje się, że już wkrótce produkcja ukaże się w formie filmowej adaptacji.

Powstanie film na podstawie „Monument Valley”

Grany przez Kevina Spacey'a Frank Underwood, który pierwotnie był raczej miłośnikiem strzelanek, z czasem zainteresował się również produkcjami indie. W jednym w odcinków, gdy bohater wraca zmęczony do swojej sypialni postanawia zagrać właśnie w „Monument Valley” - platformówkę stworzoną przez studio Ustwo Games w 2014 roku. Gra polega na przeprowadzaniu animowanej księżniczki Idy przez kolejne poziomy gry manipulując poszczególnymi elementami planszy. Produkcja przeznaczona była na telefony i tablety. „Monument Valley” zyskało wielu fanów głównie dzięki baśniowej grafice i wciągającej rozgrywce, przepełnionej optycznymi iluzjami. W „House Of Cards” możemy dokładnie zobaczyć przebieg gry - gdy Frank odpala ją na swoim tablecie.

Już wkrótce gra może zadebiutować na ekranach kin. Paramount Pictures planuje podobno stworzyć serię filmów familijnych na podstawie produkcji. Za reżyserię ma odpowiadać Patrick Osbourne. Reżyser w 2014 roku otrzymał Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany za kreskówkę „Uczta”. Jak na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się pracę nad ekranizacją.

Znane gry w „House Of Cards”

Postać Franka Underwooda przez 5 sezonów serialu Netflixa była niczym chodząca reklama gier wideo. Były prezydent USA od politycznych manipulacji najchętniej odpoczywał przy konsoli Play Station. Tak więc wszyscy fani produkcji mogli oglądać sceny m.in z „God Of War”, „Call Of Duty” czy „Killzone 3”. Frank często był również widywany z PS Vita, a od trzeciego sezonu nawet z iPadem. 

Filmy na podstawie gier

Twórcy filmowi często decydują się przenieść historie znane z gier na duży ekran. W 2016 roku na ekranach kin zadebiutowała filmowa adaptacja serii gier Ubisoftu „Assasins Creed” z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Własnych filmów doczekały się również produkcje „Doom” - gdzie zagrali m.in Dwayne Johnson i Karl Urban - a także „World of Warcraft” czy „Mortal Kombat”.

W planach jest również ekranizacja gry autorstwa studia Naughty Dog -„Uncharted”. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpoczną się pracę nad filmem, ani kto wcieli się w postać Nathana Drake'a.

Olga Konarzycka
Tagi: Gry House of Cards