Powstanie film na podstawie konkursu „Wygraj randkę z Princem”

Olga Konarzycka
16.08.2018 13:28
Powstanie film na podstawie konkursu „Wygraj randkę z Princem” Fot. East News/CROLLALANZA /Rex Features

Paramount zekranizuje opowieść o nietypowej kampanii promocyjnej „Zakazana Miłość" z 1986 roku. Wówczas w ramach specjalnego konkursu jedna osoba mogła wybrać się na randkę z Princem i spędzić z artystą cały dzień. Poznajcie szczegóły „Queen For A Day”.

Chociaż Prince zmarł w 2016 roku, jego postać wciąż budzi ogromne emocje. Okazuje się bowiem, że artysta pozostawił po sobie całe archiwum nigdy niepublikowanych nagrań. We wrześniu 2018 roku na sklepowe półki ma trafić cały album, zawierający nieznane dotychczas utwory Prince'a. Jeden z nich, „Mary Don’t You Weep” postanowił nawet wykorzystać wieloletni przyjaciel Księcia Popu, Spike Lee - reżyser wykorzystał kawałek w swoim najnowszym filmie „BlacKkKlansman”. Teraz okazuje się, że jeden z ciekawszych epizodów w karierze muzyka trafi na ekrany kin. Powstanie bowiem ekranizacja głośnej akcji „Wygraj Randkę z Princem”„Queen For A Day”.

„Wygraj Randkę z Princem” w wersji filmowej

W 1986 roku swoją premierę miał reżyserski debiut Prince'a - musical „Zakazana Miłość". Zajmujące się produkcją filmu studio Warner Bros wpadło na dość osobliwy pomysł na jego promocję. Wraz ze stacją MTV zaaranżowali oni specjalny telefoniczny konkurs. Zgodnie z jego zasadami dziesięciotysięczna osoba, której uda się dodzwonić do organizatorów akcji wygrywała randkę ze sławnym artystą. Co więcej, firma zobowiązała się do urządzenia pokazu filmu w rodzinnym mieście zwycięzcy, gdzie Prince miał również zagrać koncert. Szczęśliwą zdobywczynią tych nagród okazała się Liza Barber - pokojówka z Sheridan w stanie Wyoming - i to właśnie ona ma być główną bohaterką opowieści. 

„Queen For A Day” został zainspirowany artykułem prasowym autorstwa Chrisa Lee - „When Prince Made a Chambermaid His Queen For A Day”, który ukazał się w 2017 roku w Daily Beast.

„Queen For A Day” - Elizabeth Banks w filmie o randce z Princem

Fabuła filmu ma przedstawiać wysiłek, jaki włożyli mieszkańcy małego kowbojskiego miasteczka w zorganizowanie tak wielkiego wydarzenia, jakim była wizyta Prince'a. Rolę pracownicy hotelu w Sheridan, której udało się wygrać spotkanie z artystą ma zagrać Elizabeth Banks, znana z udziału m.in w „Igrzyskach Śmierci” czy „Pitch Perfect”. Istotną rolę w historii ma również odegrać pracownica firmy PR-owej z Manhattanu, współodpowiedzialna za całe przedsięwzięcie. Na razie nie wiadomo jednak, kto ją zagra.

Postać Prince'a podobno nie pojawi się na ekranie, a sama opowieść skupi się na relacji między dwoma kobietami. 

„Queen For A Day” - kiedy premiera

Za scenariusz filmu odpowiedzialni są Fiona Greeson oraz Josh Stolberg. Produkcją zajmie się Paramount Pictures, lecz zaangażowana w nią ma również być Elizabeth Banks. Jak na razie nie wiadomo to wyreżyseruje „Queen For A Day” oraz kiedy rozpoczną się prace na planie. Nieznana jest również przewidywana data kinowej premiery filmu.

Wybierzecie się na film?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.