Powstanie film o Action Manie. Wybrano już reżysera

Sergiusz Kurczuk
12.02.2018 12:51
Powstanie film o Action Manie. Wybrano już reżysera Fot. kadr z reklmy

Przygody jednego z największych zabawkowych bohaterów niebawem zobaczymy na kinowym ekranie. Film o Action Manie ma wyreżyserować James Bobin znany z takich tytułów jak „Muppety”, czy „Alicja po drugiej stronie lustra”. 

Każdy, kto wychowywał się w latach 90., na pewno pamięta bohatera o wielu twarzach, który miał niezliczoną ilość przygód, specjalistycznego sprzętu i wielu zwierzęcych towarzyszy, którzy pomagali mu w walce ze złym Doktorem X. Mogłoby się wydawać, że Action Man to już przeszłość. Jednak w czasach, kiedy okres sprzed prawie 3 dekad ostatnio wydaje się cały czas obecny, wszystko jest możliwe. Firma Hasbro, która posiada prawa do zabawek z serii Action Man, planuje przenieść przygody nieustraszonego agenta na duży ekran.

Action Man jako film?

Jak donosi Deadline, studio filmowe Paramount Players oraz Hasbro połączyły siły, by razem stworzyć film inspirowany Action Manem. Nie jest to jedynie pomysł, ale sprawa, którą potraktowano na serio, bowiem już wybrano reżysera, który zajmie się produkcją. Filmowcem odpowiedzialnym za film ma być James Bobin. Kinomani mogą kojarzyć go z takich filmów, jak „Muppety”, „Muppety: Poza prawem”, czy „Alicja po drugiej stronie lustra” oraz komediowego serialu „Da Ali G”. Scenarzystą będzie Simon Farnaby. Bobin podczas pitchingu zapowiedział, że produkcja ma być przyjazna rodzinom i odpowiednia zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów. Pomysł na film wcale nie jest nowy. Rozmowy na jego temat trwają już od roku 2012. 

Action Man  - kim jest?

Jeśli nie znacie tej słynnej zabawki, bo urodziliście już po boomie na nią, przybliżymy Wam podstawowe informacje na jej temat. Chociaż dla wielu osób Action Man jest nieodłącznym symbolem lat 90., zabawka zadebiutowała w roku 1966 jako brytyjska odpowiedź na G.I. Joe. Pierwsza wersja figurki z ruchomymi stawami była utrzymana w militarnym klimacie. Dzieciaki mogły wybierać spośród wersji figurek w rozmaitych mundurach, charakterystycznych dla różnych rodzajów wojska, posiadających rozmaite akcesoria i pojazdy. Wojacy różnili się kolorem włosów, a nawet posiadali zarost. Niestety w 1984 roku ze względu na niską sprzedaż zabawek, zamknięto produkcję. 

Action Man w nowej odsłonie powrócił w roku 1993, tym razem zawsze z tą samą twarzą, ciemnymi włosami, blizną na prawym policzku i tatuażu z logo na lewym ramieniu. Twórcy dodali głównych przeciwników - Doktora X i Profesora Gangrenę, z którymi Action Man za pomocą specjalistycznego sprzętu, zwierzęcych towarzyszy i niesamowitych pojazdów walczył zaciekle na misjach rozsianych po całym świecie. Produkcja figurek trwa do dziś. 

Film Bobina nie będzie pierwszą próbą przeniesienia Action Mana na język filmu. Do tej pory postały trzy seriale animowane z bohaterem w roli głównej. Pierwszy w 1995 roku, drugi z odmłodzonym herosem z 2000 roku, a w 2005 roku światło dzienne ujrzała wariacja na temat Action Mana - serial A.T.O.M., opowiadający o nastoletnich tajnych agentach, posługujących się różnymi pojazdami. Bohater miał swoje przygody również w komiksowej wersji. 138 numerów przygód Action Mana ukazywało się od 1996 do 2006 roku nakładem Panini Comics. 

„Action Man” nie będzie pierwszym filmem opartym na serii zabawek. Hollywood przeniosło już na duży ekran Transformersów oraz wcześniej wspomnianych G.I Joe. NA razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się filmu o bohaterze dzieciństwa wielu z nas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.