23.09.2016 08:32

Powstanie film o Annie Przybylskiej

Zmarła na raka aktorka doczeka się filmowej biografii w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Powstanie film o Annie Przybylskiej
foto: East News

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z nowotworem. Aktorka zapisała się w pamięci polskich widzów m.in. z ról w serialu „Złotopolscy”, a także w filmach „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sezon na leszcza” czy „Superprodukcja”. Teraz telewizja Polsat ogłosiła plan zrealizowania filmowej biografii Gdynianki.

Obraz będzie zatytułowany „Gwiazda”, a wyreżyseruje go Radosław Piwowarski, który współpracował z Przybylską na planie wspomnianej telenoweli „Złotopolscy”. To właśnie on pokazał też jej talent szerszej publiczności obsadzając ją w „Ciemnej stronie Wenus”. Do głównej roli typowane są m.in. Olga Bołądź oraz Monika Rudnik. Premiera filmu miałaby się odbyć w 2018 roku.

Z oficjalnego komunikatu Polsatu dowiadujemy się, że obraz będzie ukazywał aktorkę przede wszystkim oczami jej przyjaciół:

"

„Gwiazda” to film, do którego scenariusz napisało życie. Kilka lat po śmierci Anny Przybylskiej, przyjaciele aktorki postanowili opowiedzieć historię dziewczyny, która swoim bezpośrednim stylem bycia i życzliwością skradła serca wielu polskich widzów. Film pokazuje ją taką, jakiej nie znamy jej z mediów. To przejmująca opowieść o marzeniach, przyjaźni, karierze, miłości i niespodziewanej śmierci. "

Będzie to jeden z trzech obrazów kinowych, które Polsat zamierza zrealizować w najbliższych latach w ramach Cyfrowej Strefy Twórców. Castingi mają ruszyć jeszcze w 2016 roku, zaś w 2017 rozpoczną się zdjęcia. Radosław Piwowarski planował zrealizować film o Przybylskiej już od dnia jej pogrzebu.

Ostatnim filmem zrealizowanym z udziałem Anny Przybylskiej był „Bilet na Księżyc” z 2013 roku w reżyserii Jacka Bromskiego. Aktorka miała ponownie współpracować z Piwowarskim przy filmie, w którym zagrałaby główną rolę - niestety już nie zdążyła.

Jaka jest Wasza ulubiona rola Anny Przybylskiej?

Jakub Gańko
Tagi: News