16.10.2019 12:31

Powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim. Wiemy, kto wcieli się w rolę duchownego

Producenci potwierdzili rozpoczęcie prac nad filmem o ks. Janie Kaczkowskim. W postać wcieli się odtwórca roli Tomka Beksińskiego w "Ostatniej Rodzinie".

Jan Kaczkowski
foto: Andrzej Hulimka/REPORTER

Jan Kaczkowski był księdzem, który budził sympatię i szacunek nie tylko wśród zatwardziałych katolików. Duchowny był zawsze otwarty na dialog, tolerancyjny i wyjątkowy, chociaż sam ze względu na wrodzoną skromność temu zaprzeczał. Ksiądz pomógł dziesiątkom ludzi, zbudował Puckie Hospicjum i był przykładem chorego człowieka, który przyjął próbę swoich sił z pokorą i optymizmem, co motywowało innych cierpiących na liczne schorzenia. Kaczkowski zmarł po długiej walce z nowotworem 28 marca 2016 roku. 

Powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim 

Po trzech latach od śmierci duchownego ogłoszono, że trwają prace nad filmem opowiadającym o jego życiu. Jak donosi WP, za produkcję będzie odpowiadało East Studio. Maciej Rzączyński w rozmowie z portalem poinformował również, kto wcieli się w rolę księdza.

"Tylko nie mów nikomu": ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie dzięki filmowi braci Sekielskich
"Tylko nie mów nikomu": ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie dzięki filmowi braci Sekielskich
Przeczytaj także "Tylko nie mów nikomu": ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie dzięki filmowi braci Sekielskich

Jana Kaczkowskiego zagra Dawid Ogrodnik. To nie pierwsza rola wyjątkowego Polaka na koncie aktora. Ogrodnik w 2016 roku wcielił się w postać dziennikarza muzycznego, tłumacza, eseistę Tomasza Beksińskiego w filmie "Ostatnia rodzina". Aktor opowiedział o nowej roli w wywiadzie dla "Urody życia", cytowanym przez WP. Ogrodnik podkreślił, że chce pokazać widzom postać księdza, która nie będzie w żaden sposób wyidealizowana:

"

Chcę go pokazać z całą złożonością. Analiza tego, jak żyje się w tak wielkiej samotności, jak realizuje się swoje potrzeby, czy i jak rekompensowane jest życie w celibacie, gdzie przekierowuje się potrzebę posiadania dzieci, potrzebę bliskości, jest fascynująca. "

Data premiery filmu na razie pozostaje tajemnicą. Nie wiemy również, kto jeszcze pojawi się w obsadzie produkcji. 

Zobacz też: Bracia Sekielscy zapowiadają nowy film o pedofilii w Kościele. Czy pobije sukces "Tylko nie mów nikomu"? 

Tagi: Film News