Powstanie film o latynoskim superbohaterze Blue Beetle. Poznaliśmy szczegóły produkcji

24.02.2021 10:10
Powstanie film o latynoskim superbohaterze Blue Beetle. Poznaliśmy szczegóły produkcji Fot. materiały prasowe/DC Comics

DC i Warner Bros. poinformowały o powstaniu filmu "Blue Beetle". Przy okazji poznaliśmy nazwiska reżysera i scenarzysty nadchodzącej produkcji o latynoskim herosie.

Powstanie film o Blue Beetle. Co wiemy o produkcji?

Jak podaje Variety, Angel Manuel Soto został reżyserem filmu "Blue Beetle" dla Warner Bros./DC Films. To oznacza, że pierwszy superbohaterski film studia z Latynosem w roli głównej jest coraz bliższy realizacji.

Polecamy

Dowiedzieliśmy się również, że Gareth Dunnet-Alcocer, który napisał "Miss Bala" oraz wczesną wersję nadchodzącego remake'u "Człowieka z blizną" dla Luki Guadagnino, zajmie się scenariuszem "Blue Beetle". Zev Foreman będzie natomiast producentem wykonawczym superbohaterskiego widowiska. Projekt ma rozpocząć pełnoprawną produkcję już jesienią 2021 roku.

Blue Beetle to jeden z najstarszych komiksowych superbohaterów - zadebiutował w 1939 roku jeszcze jako postać Fox Comics. Stworzył go Charles Wojtkowski. Jego historia jest dość pokręcona, bowiem prawa do bohatera się często zmieniały - ten jednak w latach 80. trafił pod strzechy DC Comics i tam pozostaje do dziś. 

Polecamy

Dowiedzieliśmy się, że film Soto opowie o "najmłodszej" wersji bohatera, czyli Jaime'em Reyesie, nastolatku meksykańsko-amerykańskiego pochodzenia. Moce wszystkich bohaterów o ksywie Blue Beetle pochodzą od tajemniczego skarabeusza, który łączy się symbiotycznie z ciałem człowieka, zapewniając mu pancerz, pokaźny arsenał różnego rodzaju broni, a także skrzydła. 

To właśnie Reyesa mieliśmy okazję poznać w popularnym serialu "Young Justice":

Soto jest dość młodym reżyserem - zadebiutował w 2015 roku z filmem "La Granja", niezależną produkcją o Portoryko. Jego ostatnią produkcją jest "Charm City Kings", filmowa adaptacja dokumentu "12 O'Clock Boys", która opowiadał o gangu motocyklistów. Film zdobył nagrodę na festiwalu Sundance za najlepszą obsadę. Prawa do filmu zostały przejęte przez HBO Max z powodu pandemii, a film zadebiutował tam w maju 2020 roku.

Niestety, na razie nie znamy obsady, ani daty premiery filmu "Blue Beetle".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.