Powstanie film o radzieckim Supermanie?

Kamil Dachnij
28.06.2017 11:34
Powstanie film o radzieckim Supermanie? Fot. materiały prasowe

Świat komiksu przedstawia niezliczoną ilość pomysłów na ciekawe adaptacje filmowe. Warner Bros. być może rozważa jeden z oryginalniejszych tytułów z Supermanem. 

Istnieją pewne szanse, że uniwersum DC stanie się o wiele bardziej interesującym oraz przy okazji kontrowersyjnym miejscem niż dotychczas. Mimo iż Warner Bros. nie wypowiedział się oficjalnie na ten temat, pojawiła się pogłoska, że filmowy Superman może reprezentować barwy Związku Radzieckiego. Chodzi o przeniesienie na duży ekran komiksu „Superman: Czerwony Syn” Marka Millara z 2003 roku, w którym mogliśmy poznać zgoła odmienną historię superbohatera – zamiast wylądować w Kansas w latach 30. XX wieku, Superman pojawił się na terenie wielkiego państwa socjalistycznego. To rzecz jasna odmieniło losy zimnej wojny i miało duży wpływ na większość postaci z uniwersum DC.

Jak donosi Den of Geek, Mark Miller odbył nader interesującą rozmowę na Twitterze z Jordanem Vogt-Robertsem, reżyserem filmu „Kong: Wyspa Czaszki”. Roberts wyjawia, że kilka miesięcy temu próbował sprzedać pomysł adaptacji „Czerwonego syna” Warner Brosowi, ale studio odrzuciło go.

Jak wynika dalej z rozmowy, Roberts chciał zrobić coś w stylu tego, co uzyskał Fox z „Loganem: Wolverine”. To zdecydowanie miałoby bardzo ciekawe reperkusje dla DC Extended Universe. Co więcej, Millar wspomniał również o tym, że studio spotkało się już z przynajmniej dwoma reżyserami, aby porozmawiać o adaptacji. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy jest to sposób na przyciąganie twórców, czy faktyczny plan stworzenia filmu.

Przypomnijmy, że obecnym odtwórcą Supermana jest Henry Cavill, który pojawił się do tej pory w dwóch filmach – „Człowieku ze stali” z 2013 roku oraz „Batmanie v. Supermanie: Świcie sprawiedliwości” z 2016. Choć produkcje okazały się sukcesem komercyjnym, to nie miały najlepszej prasy, w tym sam aktor. Zaadaptowanie „Czerwonego Syna” byłoby prawdopodobnie jedynym trafnym krokiem, jaki mógłby podjąć teraz Warner Bros., aby wreszcie uczynić historię o Supermanie ciekawą. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.