Powstanie film o tajemniczym morderstwie, które zainspirowało fabułę "Twin Peaks"

14.07.2020 12:56
Powstanie film o tajemniczym morderstwie, które zainspirowało fabułę "Twin Peaks" Fot. COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Czy wiedzieliście, że zabójstwo Laury Palmer inspirowane było prawdziwymi wydarzeniami? Teraz powstanie film dokumentalny o tej tajemniczej zbrodni. Co o niej wiemy?

"Miasteczko Twin Peaks" to kultowy serial kryminalny, który już dawno wszedł do panteonu najważniejszych seriali w dziejach telewizji. Historia potwornej zbrodni w małym, sennym miasteczku zawładnęła umysłami widzów na całym świecie i po dziś dzień nie traci na popularności. Nie wszyscy wiedzą jednak, że kanwą dla powstania serialowej fabuły było autentyczne morderstwo, którego dokonano przeszło 100 lat temu. Teraz będziecie mieli szansę poznać kulisy tej historii za sprawą książki i filmu dokumentalnego. 

"Twin Peaks" - film o morderstwie, które zainspirowało twórcę serialu 

Mark Frost to, obok Davida Lyncha, współtwórca kultowego serialu. Scenarzysta wyznał niegdyś, że olbrzymi wkład w powstanie "Twin Peaks" miała jego babcia, który zwykła opowiadać mu makabryczną historię morderstwa, którego ofiarą padła piękna 20-letnia dziewczyna. Hazel Irene Drew została brutalnie zamordowana 7 lipca 1908 roku w okolicach jeziora Sand Lake w stanie Nowy Jork, a okoliczności zbrodni nigdy do końca nie wyjaśniono. 

Przeczytaj także

W 2021 roku sprawa Drew zyska większy rozgłos. Ukaże się bowiem książka, a następnie film dokumentalny poświęcone sprawie. "Blonde, Beautiful, and Dead: The Murder Mystery That Inspired Twin Peaks" autorstwa Davida Bushmana i Marka Givena opowie nie tylko o tajemniczej zbrodni, której ofiarą padła Hazel, ale także o dusznym, pełnym zepsucia miasteczku, w którym doszło do mordu. Mark Frost przyznał, że ta mieścina miała ogromny wpływ na to, jak w serialu przedstawiono tytułowe Twin Peaks. Za powstanie filmu odpowie z kolei Benjamin Alfonsi. Dokładne daty premier obu projektów nie zostały jeszcze ujawnione. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.