Powstanie film o żeńskiej wersji Thora?

Natalia Hluzow
20.10.2017 14:02
Powstanie film o żeńskiej wersji Thora? Fot. kadr z wideo

Widzieliśmy już filmowe wcielenia Supergirl czy Batgirl. Czy przyszedł czas na damski odpowiednik boga z Asgardu?

Szef studia Marvel, Kevin Feige, twierdzi, że taki rozwój wydarzeń jest wielce prawdopodobny. W świecie komiksu Thor przeszedł już wiele zmian, między innymi taką, w efekcie której zastąpiła go kobieta. Można więc zakładać, że filmowego boga piorunów również czekają liczne metamorfozy. I to znacznie większe niż ścięcie włosów.

thor-girl 2 Fot. foto: kadr z wideo

W jednej z komiksowych historii Thor – podobnie jak w nadchodzącym filmie – traci swój młot. Dalszy ciąg jest już jednak zupełnie inny. Władca piorunów okazuje się być niegodny podniesienia Mjolnira (tak, to też już widzieliśmy w kinie). Nie udaje się to też innym bogom ani żadnemu ze śmiertelników, poza jedną osobą… Jane Foster! Ukochana Asgardczyka podnosi młot i zostaje nie tyle towarzyszką, co zastępczynią wielkiego Thora. Nikt oczywiście nie zna jej tożsamości, a prawdziwy Thor spędza czas na myśleniu, kim jest tajemnicza kobieta i jak odzyskać swój młot.

thor girl 3 Fot. foto: kadr z wideo

Historia ta brzmi całkiem… ciekawie. Jednak czy mogłaby zostać przeniesiona na ekran? Kevin Feige odpowiada na to pytanie w następujący sposób:

Zawsze sięgamy do komiksów, by wprowadzać nowe pomysły… czasem są to bardzo dokładnie przeniesione opowieści, jak w „Wojnie bohaterów”, a czasem tylko strzępy lub postaci, jak „Planet Hulk”. Tak więc, cokolwiek zdarza się w komiksach, nawet jeśli jest to kobieta Thor, staje się potencjałem i pomysłem, z którego mogą zrodzić się przyszłe filmy.

Podobnie na ten temat wypowiedział się też Karl Urban, który w „Thor: Ragnarok” wciela się w postać Skurge’a. Choć przyznał, że nigdy nie czytał komiksu o żeńskiej wersji Thora, chętnie zobaczyłby film na jej temat.

thor girl 4 Fot. foto: kadr z wideo

Nie można powiedzieć, że ta drastyczna zmiana na pewno nastąpi w filmowym uniwersum Marvela, jednak nie można jej też wykluczyć. Niemniej, skoro „Thor: Ragnarok” (jeśli wierzyć pierwszym recenzjom i opiniom) ma być w dużej mierze komedią, to może w ramach takiej konwencji pomysł z kobiecym Thorem byłby akceptowalny dla fanów filmowego władcy piorunów?... Ciekawe też, czy w takiej sytuacji do roli Jane Foster powróciłaby Natalie Portman? I czy w kolejnej części zmierzyłaby się z Cate Blanchett w roli potężnej Heli? Choć pomysł z żeńską wersją Thora wydaje się nieco dziwaczny, taki pojedynek z radością obejrzeliby chyba wszyscy fani Marvela.

thor girl 5 Fot. foto: kadr z wideo

Póki co, Thor na szczęście wciąż pozostaje bardzo męskim mężczyzną, którego dosłownie za chwilę, bo już 25 października 2017 roku, zobaczymy na kinowych ekranach w towarzystwie Lokiego, Walkirii i Hulka. Czy będzie to ostatni raz, kiedy trzyma swój młot w dłoniach? Miejmy nadzieję, że nie…

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.