Powstanie film o żeńskiej wersji Thora?

Natalia Hluzow
20.10.2017 14:02
Powstanie film o żeńskiej wersji Thora? Fot. kadr z wideo

Widzieliśmy już filmowe wcielenia Supergirl czy Batgirl. Czy przyszedł czas na damski odpowiednik boga z Asgardu?

Szef studia Marvel, Kevin Feige, twierdzi, że taki rozwój wydarzeń jest wielce prawdopodobny. W świecie komiksu Thor przeszedł już wiele zmian, między innymi taką, w efekcie której zastąpiła go kobieta. Można więc zakładać, że filmowego boga piorunów również czekają liczne metamorfozy. I to znacznie większe niż ścięcie włosów.

thor-girl 2 Fot. foto: kadr z wideo

W jednej z komiksowych historii Thor – podobnie jak w nadchodzącym filmie – traci swój młot. Dalszy ciąg jest już jednak zupełnie inny. Władca piorunów okazuje się być niegodny podniesienia Mjolnira (tak, to też już widzieliśmy w kinie). Nie udaje się to też innym bogom ani żadnemu ze śmiertelników, poza jedną osobą… Jane Foster! Ukochana Asgardczyka podnosi młot i zostaje nie tyle towarzyszką, co zastępczynią wielkiego Thora. Nikt oczywiście nie zna jej tożsamości, a prawdziwy Thor spędza czas na myśleniu, kim jest tajemnicza kobieta i jak odzyskać swój młot.

thor girl 3 Fot. foto: kadr z wideo

Historia ta brzmi całkiem… ciekawie. Jednak czy mogłaby zostać przeniesiona na ekran? Kevin Feige odpowiada na to pytanie w następujący sposób:

Zawsze sięgamy do komiksów, by wprowadzać nowe pomysły… czasem są to bardzo dokładnie przeniesione opowieści, jak w „Wojnie bohaterów”, a czasem tylko strzępy lub postaci, jak „Planet Hulk”. Tak więc, cokolwiek zdarza się w komiksach, nawet jeśli jest to kobieta Thor, staje się potencjałem i pomysłem, z którego mogą zrodzić się przyszłe filmy.

Podobnie na ten temat wypowiedział się też Karl Urban, który w „Thor: Ragnarok” wciela się w postać Skurge’a. Choć przyznał, że nigdy nie czytał komiksu o żeńskiej wersji Thora, chętnie zobaczyłby film na jej temat.

thor girl 4 Fot. foto: kadr z wideo

Nie można powiedzieć, że ta drastyczna zmiana na pewno nastąpi w filmowym uniwersum Marvela, jednak nie można jej też wykluczyć. Niemniej, skoro „Thor: Ragnarok” (jeśli wierzyć pierwszym recenzjom i opiniom) ma być w dużej mierze komedią, to może w ramach takiej konwencji pomysł z kobiecym Thorem byłby akceptowalny dla fanów filmowego władcy piorunów?... Ciekawe też, czy w takiej sytuacji do roli Jane Foster powróciłaby Natalie Portman? I czy w kolejnej części zmierzyłaby się z Cate Blanchett w roli potężnej Heli? Choć pomysł z żeńską wersją Thora wydaje się nieco dziwaczny, taki pojedynek z radością obejrzeliby chyba wszyscy fani Marvela.

thor girl 5 Fot. foto: kadr z wideo

Póki co, Thor na szczęście wciąż pozostaje bardzo męskim mężczyzną, którego dosłownie za chwilę, bo już 25 października 2017 roku, zobaczymy na kinowych ekranach w towarzystwie Lokiego, Walkirii i Hulka. Czy będzie to ostatni raz, kiedy trzyma swój młot w dłoniach? Miejmy nadzieję, że nie…

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.