30.07.2016 11:14

Powstanie filmowa wersja gry Uncharted

Seria gier dedykowanych konsolom Sony doczeka się swojej wersji na wielkim ekranie. Znaleziono scenarzystę, który zajmie się projektem.

Powstanie filmowa wersja gry Uncharted
foto: materiały prasowe

Uncharted to gra przygodowa, z którą posiadacze PlayStation mogli się zapoznać po raz pierwszy w 2007 roku. W 2016 otrzymaliśmy 4. odsłonę serii będącej w samej sobie odpowiednikiem Tomb Raidera - ten skądinąd doczeka się nowego filmu z Alicią Vikander w roli głównej. W tym jednak przypadku nie mamy do czynienia z ponętną panią archeolog, ale z dzielnym poszukiwaczem skarbów. Tytuł ujrzał światło dzienne dzięki studio Naughty Dog i ma rzeszą fanów zapewniającą grze wysoką sprzedaż wraz z każdą kolejną częścią cyklu.

Hollywood już kilka lat temu pomyślało, że warto przenieść przygody Nathana Drake'a na wielki ekran. Projekt jednak był sukcesywnie wrzucany do szuflady. Właśnie nastąpił przełom wraz z informacją o tym kto ma napisać scenariusz filmu. Tą osobą jest Joe Carnahan, autor tekstów do takich obrazów, jak „Przetrwanie” z Liamem Neesonem (w tym wypadku był też reżyserem) czy „W cieniu chwały” z Edwardem Nortonem. Ten ruch ma związek ze zmianą na krześle prezesa Sony, którym stał się Tom Rothman.

Joe Carnahan potwierdził te doniesienia za pośrednictwem Twittera:

W roli reżysera do tej pory widziano Setha Gordona, twórcę m.in. „Szefowie wrogowie”. Ten jednak zrezygnował z podpisania projektu swoim nazwiskiem. Niewykluczone, że jego miejsce zajmie właśnie Joe Carnahan, gdy tylko zakończy prace nad „Bad Boys 3”:

"

W idealnym świecie chciałbym nakręcić oba filmy, ale teraz jestem odpowiedzialny tylko za scenariusz „Uncharted”. Obecnie archeologia sama w sobie jest antyczna, ale ten świat od zawsze mnie fascynował. Zwłaszcza, jeżeli wchodzi się do muzeum i się zastanowi nad tym, w jaki sposób dany eksponat tu trafił. Gra Uncharted jest tak popularna, że jak dostałem tę propozycję to żal było jej nie przyjąć. "

Jeżeli nie jesteście fanami elektronicznej rozrywki i tytuł Uncharted niewiele Wam mówi, a mimo wszystko zainteresowaliście się projektem, to przedstawimy Wam kompilację fragmentów scen z ostatniej odsłony gry:

Filmowa wersja Uncharted prawdopodobnie miałaby mieć swoją premierę 30 czerwca 2017 roku.

Gracze, którzy taką samą miłością darzą świat elektronicznej rozrywki co X Muzę, z pewnością zacierają już ręce na filmowe wersje „Assassin’s Creed” czy „Battlefielda”, który stanie się serialem.

Zobaczylibyście zobaczyć Nathana Drake'a na wielkim ekranie?

Robert Skowronski
Tagi: News Uncharted