Powstanie filmowa wersja gry Uncharted

Robert Skowronski
30.07.2016 11:14
Powstanie filmowa wersja gry Uncharted Fot. materiały prasowe

Seria gier dedykowanych konsolom Sony doczeka się swojej wersji na wielkim ekranie. Znaleziono scenarzystę, który zajmie się projektem.

Uncharted to gra przygodowa, z którą posiadacze PlayStation mogli się zapoznać po raz pierwszy w 2007 roku. W 2016 otrzymaliśmy 4. odsłonę serii będącej w samej sobie odpowiednikiem Tomb Raidera - ten skądinąd doczeka się nowego filmu z Alicią Vikander w roli głównej. W tym jednak przypadku nie mamy do czynienia z ponętną panią archeolog, ale z dzielnym poszukiwaczem skarbów. Tytuł ujrzał światło dzienne dzięki studio Naughty Dog i ma rzeszą fanów zapewniającą grze wysoką sprzedaż wraz z każdą kolejną częścią cyklu.

Hollywood już kilka lat temu pomyślało, że warto przenieść przygody Nathana Drake'a na wielki ekran. Projekt jednak był sukcesywnie wrzucany do szuflady. Właśnie nastąpił przełom wraz z informacją o tym kto ma napisać scenariusz filmu. Tą osobą jest Joe Carnahan, autor tekstów do takich obrazów, jak „Przetrwanie” z Liamem Neesonem (w tym wypadku był też reżyserem) czy „W cieniu chwały” z Edwardem Nortonem. Ten ruch ma związek ze zmianą na krześle prezesa Sony, którym stał się Tom Rothman.

Joe Carnahan potwierdził te doniesienia za pośrednictwem Twittera:

W roli reżysera do tej pory widziano Setha Gordona, twórcę m.in. „Szefowie wrogowie”. Ten jednak zrezygnował z podpisania projektu swoim nazwiskiem. Niewykluczone, że jego miejsce zajmie właśnie Joe Carnahan, gdy tylko zakończy prace nad „Bad Boys 3”:

W idealnym świecie chciałbym nakręcić oba filmy, ale teraz jestem odpowiedzialny tylko za scenariusz „Uncharted”. Obecnie archeologia sama w sobie jest antyczna, ale ten świat od zawsze mnie fascynował. Zwłaszcza, jeżeli wchodzi się do muzeum i się zastanowi nad tym, w jaki sposób dany eksponat tu trafił. Gra Uncharted jest tak popularna, że jak dostałem tę propozycję to żal było jej nie przyjąć.

Jeżeli nie jesteście fanami elektronicznej rozrywki i tytuł Uncharted niewiele Wam mówi, a mimo wszystko zainteresowaliście się projektem, to przedstawimy Wam kompilację fragmentów scen z ostatniej odsłony gry:

Filmowa wersja Uncharted prawdopodobnie miałaby mieć swoją premierę 30 czerwca 2017 roku.

Gracze, którzy taką samą miłością darzą świat elektronicznej rozrywki co X Muzę, z pewnością zacierają już ręce na filmowe wersje „Assassin’s Creed” czy „Battlefielda”, który stanie się serialem.

Zobaczylibyście zobaczyć Nathana Drake'a na wielkim ekranie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.