23.07.2018 13:12

Powstanie filmowa wersja musicalu „Koty”. Kto znajdzie się w obsadzie?

Jeden z najpopularniejszych musicali wszech czasów doczeka się kinowej odsłony. Producenci filmu zdradzili, jakie znane nazwiska zobaczymy w produkcji.

Musical Koty
foto: East News/ALESSANDRO DELLA VALLE/Associated Press

Moda na kinowe musicale od jakiegoś czasu nie przemija. Najlepszym dowodem jest zamieszanie jakie wywołała druga część produkcji „Mamma Mia” , w której wykorzystano utwory grupy ABBA. Równie popularne wśród filmowych twórców są ekranizacje broadwayowskich klasyków. Po świetnie przyjętych adaptacjach „Chicago” czy „Moulin Rouge” przyszła pora na słynne „Koty”.

Kogo zobaczymy w kinowej wersji musicalu „Koty”?

W związku z ogromną popularnością „Kotów” można było się spodziewać, że w obsadzie pojawi się sporo znanych postaci ze świata show-biznesu. Jak ujawnili producenci na ekranie zobaczymy sir Iana McKellena. Dla brytyjskiego aktora, najbardziej znanego z roli Gandalfa w seriach „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit”, będzie to musicalowy debiut. Ostatnio w kinach mogliśmy go oglądać w nowej wersji „Pięknej i Bestii”, gdzie wcielił się w Trybika.

Kolejną niespodzianką jest obecność w produkcji  jednej z najpopularniejszych współczesnych wokalistek, Taylor Swift. Jej nazwisko dla wielu może być dużym zaskoczeniem. Swift bowiem do tej pory nie wykazywała specjalnego zainteresowania kinem, a jej jedyną przygodą na ekranie była rola w komedii romantycznej „Walentynki”.

Na razie nie wiadomo, jakie role zagrają Swift i McKellen.

Jennifer Hudson i James Corden w musicalu „Koty”

Wśród obsadzonych w filmie nie mogło zabraknąć osób, które mają już pewne doświadczenie w sztuce musicalowej. W „Kotach” zobaczymy więc amerykańską aktorkę Jennifer Hudson. Jej udział w produkcji chyba nikogo nie powinien dziwić. Hudson ma za sobą świetnie przyjętą rolę w produkcji „Dremgirls”. W 2006 roku otrzymała za nią Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Podobno aktorka ma wcielić się w rolę kotki Grizabelli. Gdyby pogłoski okazały się prawdziwe, wówczas Hudson musiałaby się zmierzyć z najbardziej rozpoznawalnym utworem z musicalu – „Memory”.

W filmie wystąpi także James Corden – gospodarz „The Late Late Show with James Corden”. Prezenterowi największą popularność przyniosło „Carpool Karaoke”, segment programu, w którym zaprasza popularnych muzyków do wspólnego śpiewania w samochodzie. Mało kto jednak wie, że posiada on wykształcenie aktorskie. Ma również na koncie kilka ról w musicalach, w tym kinowej produkcji z 2014 roku „Tajemnice Lasu”, gdzie wystąpił m.in. obok Emily Blunt, Meryl Streep i Johny’ego Deppa.

Filmowa wersja musicalu „Koty”. Kiedy premiera?

Produkcją „Kotów” zajmie się brytyjska firma Working Title Films. Studio ma na swoim koncie wiele filmowych przebojów m.in. świąteczny hit „To właśnie miłość”, dwie części serii „Bridget Jones” oraz świetnie przyjętą adaptację innego znanego musicalu – „Les Miserables”. Za reżyserię ma być odpowiedzialny Tom Hopper, twórca oscarowego filmu „Jak zostać królem”. Twórcą scenariusza do ekranizacji jest Lee Hall.

Musical „Koty” został skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera i miał swoją premierę w 1981 roku. Produkcja zdobyła ogromną popularność na Broadwayu, a także na deskach londyńskiego West Endzu, gdzie była odtwarzana nieprzerwanie przez 21 lat. Historia grupy kotów, zastanawiających się, które z nich trafi do Kociego Nieba jest adaptacją popularnej książki dla dzieci autorstwa T. S. Eliota. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w listopadzie 2018 roku. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu.

Olga Konarzycka
Tagi: Film Ian McKellen Taylor Swift