20.03.2019 14:07

Powstanie gra planszowa na podstawie "Szklanej pułapki"

Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game to pierwsza w historii oficjalna gra planszowa na podstawie serii "Szklana pułapka". Na czym będzie polegać rozgrywka?

Bruce Willis (Szklana pułapka)
foto: kadr z filmu Szklana pułapka

"Szklana pułapka" to jedna z popularniejszych serii filmów kina akcji w historii kinematografii. Nic dziwnego, że doczekała się 5 produkcji opowiadających o nowojorskim gliniarzu imieniem John McClane. Na podstawie filmu powołano do życia kilka gier wideo, ale do tej pory nie pojawiła się żadna gra planszowa. Ten stan rzeczy postanowiła zmienić firma The OP, znana również jako USAOpoly, która oficjalnie ogłosiła, że niebawem do sprzedaży trafi tytuł Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game. O co chodzi w nadchodzącej grze?

Die Hard
Die Hard
Przeczytaj także 10 ciekawostek o "Szklanej pułapce" z okazji 30. urodzin filmu

Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game - gra planszowa na podstawie "Szklanej pułapki"

Firma The OP weszła we współpracę z Fox Consumer Products, powołując do życia planszówkę, która dzieje się w tytułowym budynku z pierwszej części hitu z Bruce'em Willisem w roli główniej. To nie pierwszy raz, kiedy przedsiębiorstwa połączyły siły, by stworzyć grę planszową, wystarczy wspomnieć, chociażby o takich tytułach, jak Telestrations czy Blank Slate. The OP ma też na swoim koncie kilka licencjonowanych gier, na przykład Thanos Rising: Avengers Infinity War oraz Harry Potter: Hogwarts Battle. Tym razem gracze będą mieli okazję jeszcze raz przeżyć przygodę wraz z nieustraszonym policjantem. Tym razem pomagają mu w pokonaniu terrorystów. Jak wygląda rozgrywka?

Twórcy w oficjalnym oświadczeniu zapowiedzieli, że Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game będzie opierać się na mechanice "jeden przeciwko wielu". Oznacza to, że jeden gracz wcieli się w postać McClane'a, a reszta zostanie terrorystami, którzy będą starali się mu przeszkodzić w próbie uratowania zakładników z Nakatomi Plaza. W grze mają się pojawić odniesienia do filmu z 1988 roku - słynne sceny, bohaterowie i wydarzenia.

Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game - kiedy premiera?

Planszówka trafi na amerykański rynek już wiosną 2019 roku. Twórcy na razie nie zdradzili dokładnej daty premiery. Jedynym materiałem z gry jest animowana grafika, przedstawiająca głównego bohatera "Szklanej pułapki" skaczącego przez okno na swoich wrogów. Zapowiada się ciekawy tytuł, który musi znaleźć się w kolekcji wszystkich fanów gier planszowych, ale przede wszystkim miłośników historii Johna McClane'a.

>>Zobacz też: „Szklana pułapka 6” z bohaterami oryginalnego „Die Hard”<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Bruce Willis Szklana pułapka