Powstanie gra planszowa o Hellboyu

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 13:57
Hellboy: The Board Game|undefined Fot. materiały promocyjne

Hellboy powraca tym razem w planszówkowym wydaniu. Już niebawem na rynku pojawi się gra o demonie walczącym ze złem.

Hellboy to postać, która od czasów komiksowego debiutu utrzymuje swoją popularność. Bohater stworzony przez Mike'a Mignolę szybko przeniknął do mediów innych niż komiks. Czerwony demon ze spiłowanymi rogami został bohaterem gier komputerowych oraz filmów Guillermo del Toro. Niebawem zobaczymy tego bohatera w nowej odsłonie. Tym razem w Hellboya wcieli się znany ze „Stranger Things” David Harbour. Zanim jednak obejrzymy przygody bohatera na dużym ekranie, będziemy mieli okazję zagrać w grę planszową opartą na marce powołanej do życia przez Mignolę. 

„Hellboy: The Board Game” - jak grać?

Mantic Games i Dark Horse nawiązały współpracę nad grą planszową o Hellboyu. Z tego powodu na Kickstarterze utworzono akcję, w której twórcy chcieli zebrać 139820 dolarów. Zbiórka miała trwać do 25 maja 2018 roku. Nie trzeba było jednak zbyt długo czekać, bo niecałe dwa dni po rozpoczęciu akcji, przedsięwzięcie dostało kwotę ze sporą nawiązką. Prawie 7000 entuzjastów pomysłu wpłaciło już ponad 800000 dolarów. O co chodzi w grze?

Twórcy zapowiedzieli, że w grze „Hellboy: The Board Game” będzie można grać w pojedynkę, ale maksymalnie przy stole zasiądzie nawet do czterech graczy. Rozgrywka ma być „ekscytującym wieloosobowym doświadczeniem”. W grze gracze wcielają się w jednego z członków Biura Badań Paranormalnych i Obrony i zaczynają mroczne śledztwo. W jego trakcie zwiedzą gotyckie miejsca, będą szukać wskazówek, odkrywać ważne przedmioty, walczyć z potwornymi przeciwnikami i stawiać czoła monstrualnym bossom. 

Hellboy: The Board Game Fot. foto: materiały promocyjne

Grę zaprojektował James M. Hewitt odpowiedzialny za takie tytuły jak DreadBall, Blood Bowl 2016, Necromunda: Underhive, czy Warhammer Quest: Silver Tower. Wśród elementów znajdujących się w pudełku znajdziemy pięknie wykonane figurki przedstawiające bohaterów znanych z uniwersum Mignoli. Gracze będą mogli wybrać jednego z bohaterów: Hellboya, Abe'a Sapiena, Liz Sherman i Johanna Krausa. Nie zabraknie też figurek potworów, kostek, plansz, kart i specjalnych znaczników. Przed rozpoczęciem przygody należy zebrać ekwipunek, jednak przedmioty trzeba wybierać mądrze, bowiem mają wpływ na całą rozgrywkę. 

Hellboy: The Board Game Fot. foto: materiały promocyjne

Na kanale YouTube BlackJack Legacy pojawiło się wideo, w którym można poznać krok po kroku zasady gry. 

Cel finansowy został osiągnięty, więc premiera gry jest kwestią czasu. Jeśli chcecie wspomóc twórców „Hellboy: The Board Game”, kliknijcie TUTAJ. Premiera nowego filmu o Hellboyu została zapowiedziana na 11 stycznia 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.