27.10.2017 13:33

Powstanie kinowa i telewizyjna wersja gry Contra. Jest już teaser

Firma Konami postanowiła przywrócić chwałę grze, która powstała 30 lat temu. Ta strzelanka przeszła do historii, ale nie przetrwała ducha czasu. Dlatego niebawem zobaczymy filmową i serialową wersję słynnej serii gier wideo. 

Powstanie kinowa i telewizyjna wersja gry Contra. Jest już teaser
foto: Value Stock Images/East News/ kadr z gry Contra

Jeśli wychowaliście się na przełomie lat 80. i 90. to na pewno wiecie, o co chodzi. Młodszym czytelnikom może się to wydawać nierealne, ale jeszcze kilkanaście lat temu ta gra cieszyła się wielką popularnością. Mowa oczywiście o serii Contra, która doczekała się kilkunastu kontynuacji na różnych platformach gamingowych. Ostatnia wersja Contry wyszła jako darmowa aplikacja na Androida i iOS i jest raczej gratką dla graczy lubiących powspominać albo młodych sięgających po klasykę gier wideo. Obecnie do serii nadal podchodzi się z szacunkiem, ale wyłącznie z powodu sentymentu

Firma Konami Digital Entertainment postanowiła zrobić coś, co ożywi serię. Pisaliśmy już, że niedługo zobaczymy Contrę na ekranie i nie będzie to ekran komputera. Okazuje się, że ekranizacja powstanie nie tylko w formie filmu kinowego, ale również serialu telewizyjnego. Na razie nie ma żadnych szczegółów dotyczących produkcji, ale w sieci pojawił się już pierwszy teaser.

Gra z 1987 roku, podobnie jak większość growych produkcji z tamtych lat, nie miała zbyt rozbudowanej fabuły. Zazwyczaj we wszystkich strzelankach chodziło o to samo. Zabicie wrogów i przejście do kolejnego levelu. Mimo wszystko jakiś scenariusz był. Seria skupia się głównie na żołnierzach przyszłości, walczących z kosmitami. Bill Rizer i Lance Bea, których stworzono na wzór ikon lat 80., czyli Arnolda Schwarzeneggera i Sylvestra Stallone'a. Protagoniści zabijali za pomocą zróżnicowanego arsenału hordy potworów i wysadzali w powietrze wszystko, co stanęło na ich drodze.

Jak wątek fabularny zostanie poprowadzony w filmie i serialu? Pożyjemy, zobaczymy...

Co sądzisz o ekranizacji Contry?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News