Powstanie kolejna "Planeta małp". Disney zamierza kontynuować serię
08.08.2019 10:24
Powstanie kolejna "Planeta małp". Disney zamierza kontynuować serię Fot. kadr z filmu Ewolucja planety małp

Według najnowszych informacji Disney zamierza powołać do życia kolejny film z serii "Planeta małp". Nie będzie to jednak nowy reboot tylko ciąg dalszy sagi.

"Planeta małp" do samego początku należała prawnie do 20th Century Fox. Jednak po domknięciu umowy z Disneyem, seria dołączyła do tytułów wydawanych pod szyldem wytwórni z uszami Myszki Miki. Przyszłość wielu filmowych marek nie jest jeszcze do końca jasna, ale fani historii o małpach przejmujących kontrolę nad Ziemią mogą odetchnąć z ulgą.

"Planeta małp" - Disney wznowi serię

Portal Variety potwierdził sugestie, które pojawiły się podczas San Diego Comic Con 2019, mówiące o kontynuowaniu "Planety małp" po połączeniu Fox z Disneyem. Los sagi nie był jednak pewny po tym, jak inwestorzy z Disneya wzięli pod lupę opłacalność poprzednich produkcji studia, które okazały się klapami. Najlepszym przykładem jest oczywiście największa porażka ostatnich miesięcy - "Dark Phoenix".

Przeczytaj także

Przy życiu utrzymały się nieliczne tytuły. Oprócz "Avatara", "Obcego" i "Deadpoola" oszczędzono również "Planetę małp". Według najnowszych doniesień przyszłość serii powinna zadowolić jej fanów. Disney nie zamierza tworzyć bowiem kolejnego rebootu czy remake'u, tylko stworzyć ciąg dalszy opowieści rozpoczętej w 2011 roku filmem "Geneza planety małp".

Film w reżyserii Ruperta Wyatta był rebootem klasycznej pięcioczęściowej filmowej serii, która zadebiutowała w 1968 roku i opowiadała o świecie, w którym nadzwyczaj rozwinięte małpy całkowicie zdominowały planetę. Nowe filmy pokazywały, jak doszło do buntu naczelnych. W 2017 roku do kin weszła "Wojna o planetę małp" w reżyserii Matta Reevesa z Andym Serkisem w roli Caesara. Produkcja okazała się kasowym sukcesem, jednak do tej pory nie zapowiedziano kontynuacji.

Przeczytaj także

"Planeta małp 4" - kiedy premiera?

Nowa trylogia "Planety małp" zarobiła łącznie 1,68 miliarda dolarów. Chociaż "Wojna o planetę małp" została stworzona w taki sposób, że można uznać ją za zakończenie serii, potencjalny sequel zawsze jest możliwy. Tym bardziej że Disney nie kupił 20th Century Fox bez powodu. Prawdopodobnie w ciągu kolejnych miesiącach usłyszymy oficjalne potwierdzenie, że niebawem ruszą zdjęcia do czwartej części "Planety małp".

Zobacz też: Ryan Reynolds śmieszkuje i zapowiada Deadpoola w 5. fazie MCU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.