21.06.2017 12:12

Powstanie kolejny reboot „Fantastycznej czwórki”?

Po klapie, jaką okazał się ostatni film z klasycznymi bohaterami Marvela, nie dawano szans na kolejną produkcję. Nigdy nie mów nigdy. 

Powstanie kolejny reboot „Fantastycznej czwórki”?
foto: kadr z filmu

Fani „Fantastycznej czwórki” nie mieli w ostatnich latach wielu powodów do radości. Film w reżyserii Josha Tranka swoją premierę miał 5 sierpnia 2015 roku, ale pozostawił po sobie jedynie złe wspomnienia. Coś, co miało ponownie rozkochać publiczność w ikonicznych bohaterach, okazało się wielkim niewypałem. Wytwórnia 20th Century Fox próbowała powtórzyć sukces swojej serii filmów o X-Menach, ale zarobiła jedynie 168 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 126 mln. Jednak Simon Kinberg, producent i scenarzysta filmu z 2015 roku, wierzył, że 2. część „Fantastycznej czwórki” ciągle jest możliwa.

Według różnych doniesień, może powstać kolejny film, ale będzie to reboot. W nowej „Fantastycznej czwórce” pojawiliby się Ben Grimm i Johnny Storm, ale Reed Richards i Sue Storm zostaliby zastąpieni przez ich dzieci – Franklina oraz Valerię. Skąd taki pomysł? Studio zauważyło, że zamiast próbować zadowolić starszą grupę widzów, ich film powinien być kierowany przede wszystkim do dzieci. Stąd zmiana w tonie sugerowałaby komiksową wersję czegoś w rodzaju „Iniemamocni” Pixara.

Rzekomo scenarzystą nowego filmu z superbohaterami jest Seth Grahame-Smith, odpowiedzialny m.in. za „Mroczne cienie” Tima Burtona. Swego czasu miał on wyreżyserować film „The Flash” z Ezrą Millerem, ale odszedł po tym, jak nie udało mu się dojść do porozumienia z Warner Brosem. Choć jest to póki co pogłoska, to informacja pochodzi z zaufanego źródła portalu Bleeding Cool. Zatem coś musi być na rzeczy. 

Szef Marvela, Kevin Feige, w niedawnym wywiadzie nie wykluczał pojawienia się Fantastycznej czwórki w jego filmowym uniwersum. Jednak sytuacja prosta nie jest, bowiem prawa do postaci ma wytwórnia 20th Century Fox. Z tego co widać, jej szefom nie śpieszy się do mariażu, jaki dokonało Sony z Marvelem przy okazji najnowszego reboota Spider-Mana. Czy podejmą kolejną próbę wskrzeszenia „Fantastycznej czwórki”, przekonamy się niebawem. 

Myślicie, że to dobry pomysł?

Kamil Dachnij
Tagi: News Fantastyczna czwórka