Powstanie kolejny reboot „Fantastycznej czwórki”?

Kamil Dachnij
21.06.2017 12:12
Powstanie kolejny reboot „Fantastycznej czwórki”? Fot. kadr z filmu

Po klapie, jaką okazał się ostatni film z klasycznymi bohaterami Marvela, nie dawano szans na kolejną produkcję. Nigdy nie mów nigdy. 

Fani „Fantastycznej czwórki” nie mieli w ostatnich latach wielu powodów do radości. Film w reżyserii Josha Tranka swoją premierę miał 5 sierpnia 2015 roku, ale pozostawił po sobie jedynie złe wspomnienia. Coś, co miało ponownie rozkochać publiczność w ikonicznych bohaterach, okazało się wielkim niewypałem. Wytwórnia 20th Century Fox próbowała powtórzyć sukces swojej serii filmów o X-Menach, ale zarobiła jedynie 168 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 126 mln. Jednak Simon Kinberg, producent i scenarzysta filmu z 2015 roku, wierzył, że 2. część „Fantastycznej czwórki” ciągle jest możliwa.

Według różnych doniesień, może powstać kolejny film, ale będzie to reboot. W nowej „Fantastycznej czwórce” pojawiliby się Ben Grimm i Johnny Storm, ale Reed Richards i Sue Storm zostaliby zastąpieni przez ich dzieci – Franklina oraz Valerię. Skąd taki pomysł? Studio zauważyło, że zamiast próbować zadowolić starszą grupę widzów, ich film powinien być kierowany przede wszystkim do dzieci. Stąd zmiana w tonie sugerowałaby komiksową wersję czegoś w rodzaju „Iniemamocni” Pixara.

Rzekomo scenarzystą nowego filmu z superbohaterami jest Seth Grahame-Smith, odpowiedzialny m.in. za „Mroczne cienie” Tima Burtona. Swego czasu miał on wyreżyserować film „The Flash” z Ezrą Millerem, ale odszedł po tym, jak nie udało mu się dojść do porozumienia z Warner Brosem. Choć jest to póki co pogłoska, to informacja pochodzi z zaufanego źródła portalu Bleeding Cool. Zatem coś musi być na rzeczy. 

Szef Marvela, Kevin Feige, w niedawnym wywiadzie nie wykluczał pojawienia się Fantastycznej czwórki w jego filmowym uniwersum. Jednak sytuacja prosta nie jest, bowiem prawa do postaci ma wytwórnia 20th Century Fox. Z tego co widać, jej szefom nie śpieszy się do mariażu, jaki dokonało Sony z Marvelem przy okazji najnowszego reboota Spider-Mana. Czy podejmą kolejną próbę wskrzeszenia „Fantastycznej czwórki”, przekonamy się niebawem. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.