Powstanie kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Co wiemy o projekcie?

12.05.2022 13:13
Powstanie kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Co wiemy o projekcie? Fot. Great American Films Limited Partnership / Vestron Pictures/East News

"Wirujący seks 2024"? W dobie sequeli, remake'ów i odświeżania starszych franczyz, również i kultowa komedia romantyczna z tańcem w roli głównej może doczekać się kontynuacji. 

Dirty Dancing 2024 - co wiemy o filmie?

Jak podaje Deadline, powstaje sequel filmu "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Z informacji udostępnionych przez portal wiadomo już, że reżyserem produkcji został Jonathan Levine, znany między innymi z takich produkcji jak "Niedobrani" i "Wiecznie żywi". Kiedy można się spodziewać premiery?

Polecamy

Co ciekawe, Levine będzie nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą produkcji, którą napisze razem z Elizabeth Chomko. Film ma również nosić tytuł "Dirty Dancing", a zdjęcia mają ruszyć jeszcze w 2022 roku.

Jonathan Levine powiedział, że najważniejszym dla niego aspektem było zaangażowanie do projektu Jennifer Grey. Reżyserowi zależy też na tym, by w obsadzie pojawiło się jak najwięcej bohaterów z oryginalnej wersji "Dirty Dancing". W oświadczeniu prasowym czytamy, że twórcy podobno dyskutują z zarządcami majątku Swayze'ego co do umieszczenia jego postaci w filmie.

Jak opowiedział Levine:

Chociaż oryginalne "Dirty Dancing" było jednym z moich ulubionych filmów, to nigdy nie wyobrażałem sobie, że zrobię jego kontynuację. W trakcie pisania scenariusza ponownie pokochałem świat lat 90. i muzykę tamtych czasów. Usłyszymy nie tylko przeboje z oryginalnego filmu, ale także rap lat 90.

Polecamy

"Dirty Dancing" to kultowy film z 1987 roku. W rolach głównych wystąpili Jennifer Grey i Patrick Swayze. Na ten moment wiemy, że w nowej wersji Jennifer Grey ponowie wcieli się w filmową Baby. Według Deadline, bohaterka wróci do Kellerman Lodge, gdzie spotka młodą dziewczynę.

Premiera "Dirty Dancing" jest zaplanowana na 2024 rok.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.