Powstanie nowa część "Transformers". Tym razem roboty będą zmieniać się w zwierzęta

28.01.2020 08:56
Powstanie nowa część "Transformers". Tym razem roboty będą zmieniać się w zwierzęta Fot. kadr z serialu Beast Wars: Transformers

Według najnowszych informacji Paramount ma w planach dwa nowe filmy z serii "Transformers". W jednym z nich Autoboty przybiorą formę dzikich bestii.

Chociaż filmy o Transformerach nie były wybitnymi dziełami, sukces kasowy sprawił, że powstało ich kilka. Fani mieli jednak dość. Studio Paramount zdecydowało się jednak na stworzenie spin-offu o Bumblebee i to był strzał w dziesiątkę. Z tego powodu twórcy skupią się teraz na kolejnych dwóch filmach z serii, w których zmienią nieco podejście Michaela Baya. W jednym z nich kosmiczne roboty będą transformować w niebezpieczne zwierzęta.

"Transformers: Beast Wars" jako film

Jak podaje Deadline, już niedługo na ekrany kin trafi adaptacja serialu animowanego osadzonego w świecie Transfomers pod tytułem "Transformers: Beast Wars". Animacja powstała w 1995 roku i trafiła również do Polski jako "Kosmiczne Wojny". Akcja rozgrywała się na prehistorycznej Ziemi, a z powodu braku pojazdów, Autoboty i Decipticony zmieniały się w dzikie zwierzęta. Głównymi bohaterami byli Maximale - Cheetor, Optimus Primal i Rhinox. Ich przeciwnicy - Predacony, przybierali natomiast kształty dinozaurów. Seria nie ograniczała się jedynie do serialu. Powstały również gry wideo i komiksy, które uzupełniały historię ukazaną w serialu.

Za scenariusz filmu odpowie Joby Harold ("Król Artur: Legenda miecza", "Robin Hood: Początek").

Przeczytaj także

"Bulblebee 2" - Parmaount pracuje nad filmem

"Beast War" to nie jedyne przedsięwzięcie pod szyldem "Transformers", które ukaże się w najbliższych latach. Według Deadline trwają również prace nad kontynuacją przygód Bumblebee. Nie jest jednak jasne, czy film będzie sequelem, spin-offem czy raczej zapowiadanym rebootem produkcji z 2018 roku. The Hollywood Reporter donosi, że scenarzystą drugiego filmu o Transformerach ma być James Vanderbilt ("Niesamowity Spider-Man", "Zodiak"). 

Na razie nie zdradzono informacji na temat fabuł, obsady i dat premier obu filmów. Miłośnicy kosmicznych robotów, które zmieniają kształty, muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Bumblebee", reż. Travis Knight [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.