20.09.2019 09:23

Powstanie nowa wersja horroru "Teksańska masakra piłą mechaniczną"

Według najnowszych informacji niebawem rozpocznie się produkcja nowej wersji słynnego horroru "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Odpowie za nią Fede Alvarez.

Teksańska masakra piłą mechaniczną
foto: kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną

Wygląda na to, że Leatherface niebawem powróci do mordowania niewinnych ludzi za pomocą spalinowego narzędzia zbrodni. Według najnowszych informacji "Teksańska masakra piłą mechaniczną" ma szansę powrócić w wielkim stylu. Producentem horroru ma być Fede Álvarez znany z takich filmów jak nowa wersja "Martwego zła", "Nie oddychaj" czy "Dziewczyna w sieci pająka".

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" - nowa wersja słynnego horroru

Jak podaje serwis Bloody Disgusting, Álvarez chce przywrócić serii dobre imię. Zrobi to wraz ze scenarzystą i producentem oryginalnego filmu z 1974 roku - Kimem Henkelem. W przedsięwzięcie zaangażuje się też wytwórnia Legendary. Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje produkcję. Oczywiście doniesienia nie są w stu procentach potwierdzone, bo do tej poty nie pojawiło się oficjalne oświadczenie wytwórni. Według plotek, twórcy chcą iść w podobnym kierunku, co David Gordon Green, który stworzył bezpośrednią kontynuację innego klasycznego slashera - "Halloween"

Do tej pory powstało osiem filmów z cyklu "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Niestety, jak to w przypadku niekończących się serii horrorów bywa, każdy kolejny sequel był gorszy od poprzedniego. Álvarez i Henkel chcą przywrócić tytuł do świetności, nawiązując do oryginału sprzed 45 lat. Niestety gwiazda oryginału - Marilyn Burns zmarła w 2014 roku, więc raczej nie zobaczymy historii podobnej do tej, ukazanej w nowym "Halloween", gdzie główna bohaterka po 40 latach zmaga się z przebytą w młodości traumą.

Teksańska masakra piła mechaniczną i Spider-Man: Far From Home
Teksańska masakra piła mechaniczną i Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Twórca "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" prawie zrobił horror o Spider-Manie?

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" - kiedy premiera nowej części serii?

Na razie informacje to tylko plotka, która jednak ma potwierdzenie w poprzednich doniesieniach. O reaktywacji serii mówi się od 2017 roku, kiedy na ekrany kin wszedł prequel "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" pod tytułem "Leatherface". We wrześniu 2018 roku pojawiły się doniesienia o przejęciu praw do horroru przez Legendary Pictures, nie tylko, by stworzyć nowy film, ale również serial telewizyjny oparty na słynnej produkcji Tobe'a Hoopera. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie, że nowa "Teksańska masakra piłą mechaniczną" powstanie, więc trudno przewidywać datę premiery filmu.

Fot. Kadr z filmu "Srpski film"
Fot. Kadr z filmu "Srpski film"
Przeczytaj także TOP 15: Najbrutalniejsze i najbardziej krwawe horrory w historii

Zobacz też: Stacja paliw z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” będzie restauracją

Tagi: News Teksańska masakra piłą mechaniczną Leatherface Horror