Powstanie kolejny nowy film o Tarzanie - ten ma być "uwspółcześnieniem" znanej postaci

03.10.2022 10:27
Powstanie kolejny nowy film o Tarzanie - ten ma być "uwspółcześnieniem" znanej postaci Fot. Dark Horse Entertainment/Jerry Weintreub prod/Riche Prod/Vil /East News

Sony Pictures zakupiło filmowe prawa do postaci Tarzana za pośrednictwem umowy z zarządcami majątku pisarza Edgara Rice'a Burroughsa. Co wiemy na temat filmu?

Tarzan doczeka się "uwspółcześnienia"

Jak podaje Deadline, w produkcji jest nowy film o Tarzanie. Tym razem zajmie się nim studio Sony, które niedawno zakupiło prawa do postaci od zarządców majątku pisarza Edgara Rice'a Burroughsa - ten stworzył postać w 1912 roku.

Polecamy

Niestety - na razie o projekcie nie wiemy właściwie nic. Deadline wyjaśnił, że nowy "Tarzan" jest w "najwcześniejszym stadium tworzenia" i nie ma reżysera, scenarzysty, ani nawet producenta. Potwierdzono natomiast, że Sony chce całkowicie "zmodernizować" i "uwspółcześnić" postać chłopa z dżungli.

Jak pewnie doskonale wiecie, Tarzan był synem angielskich szlachciców, który został wychowany przez małpy w afrykańskiej dżungli. Jego pierwszy kontakt z zachodnią kulturą odbył się dopiero, kiedy odkryli go inni podróżnicy, a on sam był już dorosłym "królem małp". 

Polecamy

Jego przygody z wielkim ekranem są tak stare jak samo Hollywood. Pierwszy film z Tarzanem w roli głównej pojawił się w kinach w 1918 roku. Od tamtego czasu powstała niezliczona ilość projektów związanych z postacią, z których dwa ostatnie to animowany film Disneya z przełomu wieków oraz wydany w 2016 roku "The Legend of Tarzan".

W tym drugim rolę główną zagrał Alexander Skarsgard, a produkcja zarobiła 350 milionów dolarów na całym świecie, co pokazuje, że opowieść nadal ma potencjał do zarabiania pieniędzy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.