25.06.2018 16:09

Powstanie nowy komiks o przygodach Kajko i Kokosza

Tworzone przez scenarzystę i rysownika Janusza Christę przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz doczekają się pierwszej pełnometrażowej przygody od czasów śmierci autora. 

Powstanie nowy komiks o przygodach Kajko i Kokosza
foto kadr z wideo

Kontynuacji kultowego komiksu podjęli się Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor). Nowy zeszyt będzie nosił tytuł „Królewska konna”. O powstaniu komiksu poinformowało wydawnictwo Egmont, które zajmie się dystrybucją dzieła Kura, Kiełbusa i Bednarczyka.

Niestety, na razie nie zdradzono zbyt wiele na temat fabuły „Królewskiej konnej”. Wydawnictwo postanowiło się podzielić jednak pierwszym szkicem jednej z plansz, która pojawi się w pełnej wersji nowego komiksu o przygodach Kajka i Kokosza. Panel prezentuje scenkę, w której poznajemy kasztelana grodu, który zarządza w swojej osadzie żałobę. Tak prezentuje się opisywany szkic:

szkic_Kajko_i_Kokosz_Nowe_przygody_tom3

Na razie nie znamy dziennej daty premiery nowego komiksu. Wiemy jedynie, że „Królewska konna” trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie 2018 roku.

Kajko i Kokosz zostaną bohaterami serialu animowanego

W poniedziałek 28 maja 2018 roku Fundacja Kreska im. Janusza Christa poinformowała za pośrednictwem swojego Facebooka o tym, że podpisała umowę z warszawskim studiem animacji EGo Film, które postanowiło się podjąć realizacji serialu animowanego opowiadającego o przygodach walecznych Słowian Kajko i Kokosza.

Studio EGo Film, które będzie odpowiedzialne za produkcje ma na koncie takie seriale, jak „Żubr Pompik” i „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksów Tomasza Samojlika, „Wikinga Tappi” na podstawie książek Marcina Mortka, a także średnio metrażowy film animowany „Asiunia” na podstawie wojennych wspomnień Joanny Papuzińskiej.

Według początkowych informacji, pierwszy sezon „Kajko i Kokosza” będzie się składał z 13 odcinków, nie wiadomo jednak, kto udzieli głosu głównym postaciom, ani tego, kiedy odbędzie się premiera serialu. Będziecie oglądali?

Kamil Kacperski
Tagi: News Kajko i Kokosz Komiks