Powstanie park rozrywki „The Walking Dead”

Robert Skowronski
14.03.2016 14:59
Powstanie park rozrywki „The Walking Dead” Fot. kadr z wideo

Antyodpowiedź na Disneyland, czyli miejsce do którego raczej nie zabierzecie dzieci. Uwielbiacie domy strachu w wesołych miasteczkach? Pokochacie też park rozrywki „The Walking Dead”.

Serial rozgrywający się w świecie po apokalipsie zombie może dać wiele inspiracji do stworzenia pełnych grozy atrakcji. Nieumarli mają zawitać do Universal Studios Hollywood i tam szukać strawy wśród odwiedzających już latem 2016 roku. Całość ma nawiązywać do podobnego parku, który straszył jedynie sezonowo podczas Halloween Horror Nights.

Inicjatywa związana z „The Walking Dead” ma być stałą atrakcją. Póki co nie zdradzono zbyt wielu szczegółów co do tego czego będziemy mogli się spodziewać. Wiemy jednak, że nad całością będzie czuwać Greg Nicotero, reżyser i producent serialu. Prezes Universal Studios, Larry Kurzweil, powiedział jak bardzo jest zadowolony z tej współpracy:

„The Walking Dead” jest zjawiskiem, które z powodzeniem i konsekwentnie wpływa na psychikę odbiorców na całym świecie już od początku powstania serii. Mamy zamiar wynieść intensywność serialu na następny poziom poprzez współpracę z nagradzanym zespołem produkcyjnym odcinków, aby stworzyć autentyczną żywą reprezentację serii, która będzie możliwa do doświadczenia tylko w Universal Studios Hollywood.

Zobaczcie zapowiedź wideo powstającego parku rozrywki:

Na miejscu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć autentycznych Szwendaczy, ale też tych sztucznych. Udostępnione do obejrzenia będą również fragmenty planu zdjęciowego, a także kostiumy i repliki rekwizytów. O tym jakie będzie to doświadczenie opowiedział Greg Nicotero:

Są takie momenty z serialu, które będziemy mieli szansę odtworzyć z pełnią realizmu. Stworzymy okazję do zobaczenia kilku rzeczy z sezonu pierwszego, ale też tych z trzeciego i czwartego. Będzie to trochę jak spacer wgłąb pamięci.

Nad ukazaniem pełni grozy poprzez oddanie realizmu kroczących na terenie parku zombie pracować będzie firma KNB EFX Group, której dowodzić będzie sam Nicotero. Niepokojący wydaje się tylko fakt, że udział w tym doświadczeniu będą miały dzieci od 13. roku życia. Może to niestety zwiastować, że nie będzie to aż taki zastrzyk adrenaliny na jaki moglibyśmy liczyć.

Również w świecie muzyki pojawiają się podobne inicjatywy. Swoje nawiedzone wesołe miasteczko otworzył już zespół Slipknot. Nie wiemy czy udała się tam pewna fanka Normana Reedusa, ale park „The Walking Dead” z pewnością już odwiedzi - być może nawet w charakterze zombie.

Co sądzicie o inicjatywie Universal Studios Hollywood?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.