Powstanie prequel "Rambo"? Tego chce Sylvester Stallone
19.09.2019 08:52
Powstanie prequel "Rambo"? Tego chce Sylvester Stallone Fot. kadr z filmu Rambo: Ostatnia krew

Do kin wchodzi "Rambo: Ostatnia krew" - finał serii filmów akcji. Sylvester Stallone ma nadzieję, że to nie koniec przygód bohatera i wkrótce zobaczymy produkcję rozgrywającą się przed filmem "Rambo: Pierwsza krew".

Premiera filmu "Rambo: Ostatnia krew" jest tuż za rogiem. Prawdopodobnie to ostatnia produkcja z serii, w której w tytułowej roli wystąpi Sylvester Stallone. Ale niewykluczone, że John Rambo powróci w prequelu swoich przygód. Tego chce sam Sly.

"Rambo" - Sylvester Stallone chce prequela serii

Pierwsza część "Rambo" trafiła na ekrany kin w 1982 roku i z miejsca stała się hitem kina akcji. Rambo stał się ikoną całego pokolenia i synonimem prawdziwego twardziela, który w pojedynkę potrafi rozgromić wrogą armię. W ciągu kolejnych niemal 40 lat pojawiły się kolejne produkcje, pokazujące dalsze losy głównego bohatera. W najnowszej części Rambo zmaga się między innymi z wewnętrznymi demonami - przeżyciami, których doświadczył na polu bitwy.

W filmie "Rambo: Ostatnia krew" widz powróci wraz z tytułowym bohaterem do przeszłości byłego wojskowego. Stallone uważa jednak, że ten wątek historii jego bohatera zasługuje na osobny film, w którym fani mieliby okazję metamorfozę, jaką przeszedł przez wojenne piekło. Aktor opowiedział o tym w rozmowie ze ScreenRant.

Zawsze myślałem o Rambo z czasów, kiedy miał 16 czy 17 lat. Mam nadzieję, że zrobią prequel - jest idealnym bohaterem na tego typu film. Był kapitanem zespołu, był najpopularniejszym dzieciakiem w szkole, super atletą. Był jak Jim Thorpe, a wojna była czymś, co go zmieniło. Wcześniej był idealnym kolesiem.

Do tej pory nie mieliśmy okazji zgłębić przeszłości Rambo sprzed wydarzeń ukazanych w pierwszej części serii. Wzmianka o tym, jaki Rambo był przed wojną, nie pojawia się ani w filmach, ani w powieści Davida Morrella, na podstawie której powstała produkcja Teda Kotcheffa. Jednak powyższa wypowiedź sugeruje, że Stallone doskonale zwizualizował sobie młodzieńcze lata swojego bohatera i w zasadzie ma gotowy pomysł na kolejny film.

Przeczytaj także

Oczywiście Sly wymyślił historię Rambo, opierając się na wydarzeniach zaprezentowanych w filmach. Z trzeciej części jasno wynika, że swoje umiejętności bitewne zawdzięcza wrodzonemu talentowi, a nie specjalnemu treningowi, więc ten wątek idealnie pasuje do pomysłu, który przedstawił Stallone. Trudno jednak wyobrazić sobie Rambo jako popularnego nastolatka. I właśnie ten dysonans byłby filarem, na którym miałby opierać się prequel serii.

Przeczytaj także

"Rambo: Ostatnia krew" - kiedy premiera?

Zazwyczaj prequele kojarzą się wyciskaniem z umierającej marki filmowej resztek pieniędzy, które ma jeszcze szanse zarobić. Jednak w przypadku "Rambo" chodzi zupełnie o co innego. Sly, który bardzo zżył się z bohaterem, chciałby przedstawić fanom dopełnienie słynnego herosa kina akcji. Czy prequel kiedykolwiek dojdzie do skutku? Kto wcieli się w młodego Rambo?

Przeczytaj także

Te pytania na razie pozostaną bez odpowiedzi, tym bardziej że miłośnicy serii i tak skupią się w najbliższych miesiącach na zwieńczeniu historii byłego żołnierza, któremu tym razem przyjdzie rozprawić się z meksykańskim gangiem handlarzy żywym towarem. "Rambo: Ostatnia krew" trafi na ekrany kin już 20 września 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Rambo: Ostatnia krew" - nowy brutalny zwiastun 5. części serii

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.