Pogoda
19.09.2019 08:52

Powstanie prequel "Rambo"? Tego chce Sylvester Stallone

Do kin wchodzi "Rambo: Ostatnia krew" - finał serii filmów akcji. Sylvester Stallone ma nadzieję, że to nie koniec przygód bohatera i wkrótce zobaczymy produkcję rozgrywającą się przed filmem "Rambo: Pierwsza krew".

Rambo: Ostatnia krew
foto: kadr z filmu Rambo: Ostatnia krew

Premiera filmu "Rambo: Ostatnia krew" jest tuż za rogiem. Prawdopodobnie to ostatnia produkcja z serii, w której w tytułowej roli wystąpi Sylvester Stallone. Ale niewykluczone, że John Rambo powróci w prequelu swoich przygód. Tego chce sam Sly.

"Rambo" - Sylvester Stallone chce prequela serii

Pierwsza część "Rambo" trafiła na ekrany kin w 1982 roku i z miejsca stała się hitem kina akcji. Rambo stał się ikoną całego pokolenia i synonimem prawdziwego twardziela, który w pojedynkę potrafi rozgromić wrogą armię. W ciągu kolejnych niemal 40 lat pojawiły się kolejne produkcje, pokazujące dalsze losy głównego bohatera. W najnowszej części Rambo zmaga się między innymi z wewnętrznymi demonami - przeżyciami, których doświadczył na polu bitwy.

W filmie "Rambo: Ostatnia krew" widz powróci wraz z tytułowym bohaterem do przeszłości byłego wojskowego. Stallone uważa jednak, że ten wątek historii jego bohatera zasługuje na osobny film, w którym fani mieliby okazję metamorfozę, jaką przeszedł przez wojenne piekło. Aktor opowiedział o tym w rozmowie ze ScreenRant.

"

Zawsze myślałem o Rambo z czasów, kiedy miał 16 czy 17 lat. Mam nadzieję, że zrobią prequel - jest idealnym bohaterem na tego typu film. Był kapitanem zespołu, był najpopularniejszym dzieciakiem w szkole, super atletą. Był jak Jim Thorpe, a wojna była czymś, co go zmieniło. Wcześniej był idealnym kolesiem. "

Do tej pory nie mieliśmy okazji zgłębić przeszłości Rambo sprzed wydarzeń ukazanych w pierwszej części serii. Wzmianka o tym, jaki Rambo był przed wojną, nie pojawia się ani w filmach, ani w powieści Davida Morrella, na podstawie której powstała produkcja Teda Kotcheffa. Jednak powyższa wypowiedź sugeruje, że Stallone doskonale zwizualizował sobie młodzieńcze lata swojego bohatera i w zasadzie ma gotowy pomysł na kolejny film.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Rambo: Ostatnia krew"
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Rambo: Ostatnia krew"
Przeczytaj także Nowy spot i klimatyczny plakat filmu "Rambo: Ostatnia krew"

Oczywiście Sly wymyślił historię Rambo, opierając się na wydarzeniach zaprezentowanych w filmach. Z trzeciej części jasno wynika, że swoje umiejętności bitewne zawdzięcza wrodzonemu talentowi, a nie specjalnemu treningowi, więc ten wątek idealnie pasuje do pomysłu, który przedstawił Stallone. Trudno jednak wyobrazić sobie Rambo jako popularnego nastolatka. I właśnie ten dysonans byłby filarem, na którym miałby opierać się prequel serii.

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Przeczytaj także Sylvester Stallone twierdzi, że jednak powróci do roli Rocky'ego

"Rambo: Ostatnia krew" - kiedy premiera?

Zazwyczaj prequele kojarzą się wyciskaniem z umierającej marki filmowej resztek pieniędzy, które ma jeszcze szanse zarobić. Jednak w przypadku "Rambo" chodzi zupełnie o co innego. Sly, który bardzo zżył się z bohaterem, chciałby przedstawić fanom dopełnienie słynnego herosa kina akcji. Czy prequel kiedykolwiek dojdzie do skutku? Kto wcieli się w młodego Rambo?

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Przeczytaj także Sylvester Stallone wystąpi w filmie superbohaterskim "Samaritan"

Te pytania na razie pozostaną bez odpowiedzi, tym bardziej że miłośnicy serii i tak skupią się w najbliższych miesiącach na zwieńczeniu historii byłego żołnierza, któremu tym razem przyjdzie rozprawić się z meksykańskim gangiem handlarzy żywym towarem. "Rambo: Ostatnia krew" trafi na ekrany kin już 20 września 2019 roku.

Czy powinien powstać prequel "Rambo"?

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Przeczytaj także Najlepsze filmy Sylvestrem Stallone'em według czytelników Antyradia.pl [WYNIKI SONDY]

Zobacz też: "Rambo: Ostatnia krew" - nowy brutalny zwiastun 5. części serii

Tagi: News Rambo Sylvester Stallone