15.03.2017 10:03

Powstanie reboot „Matrixa”

Studio Warner Bros. ma w planach zrealizowanie rebootu „Matrixa”. Producenci mają już wizję tego kogo widzieliby na ekranie.

Powstanie reboot „Matrixa”
foto: materiały prasowe

Keanu Reeves wyznał niedawno, że mógłby wystąpić w „Matrixie 4”, jeżeli w projekt będą zaangażowane siostry Wachowskie. Przynajmniej jak na razie tak się nie stanie, ale jak mówi stare prawo Hollywoodu: „Nic się nie ustrzeże od remake'u, rebootu lub kontynuacji”.

Warner Bros. jest na wczesnym etapie rozmów ze scenarzystą Zakem Pennem („X-Men: Ostatni bastion”, „Incredible Hulk”), który miałby dostarczyć tekst rebootu „Matrixa”. Michael B. Jordan, czyli Adonis Johnson z Creed: Narodziny legendy”, widziany jest jako potencjalna gwiazda filmu. Na dany moment nie wiadomo czy siostry Wachowskie będą w jakiś sposób zaangażowane w projekt. Być może będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych.

Twórczynie oryginału z 1999 roku, a także jego kontynuacji, w ostatnim czasie były zajęte serialem „Sense8” realizowanym z J. Michaelem Straczynskim dla platformy Netflix. Produkcja opowiada o połączonej parapsychicznie grupie ludzi, która musi ustrzec się przed tymi, którzy traktują ich jako zagrożenie dla całej cywilizacji i porządku świata.

Zapowiedziano już 2. sezon „Sense8”, który będzie liczyć 10 odcinków. Datę premiery ustalono na 5 maja 2017 roku. Na ekranie pojawiają się Toby Onwumere, Tina Desai, Miguel Ángel Silvestre, Jamie Clayton, Tuppence Middleton, Doona Bae, Brian J. Smith i Max Riemelt. Netflix udostępnił już garść zdjęć z nadchodzących odcinków:

Pierwsza część „Matrixa” uznawana jest za klasykę zarówno kina science-fiction, jak i kina akcji. Obraz zarobił 463 miliony dolarów przy budżecie wynoszącym 63 miliony. Kolejne odsłony także poradziły sobie wzorowo „Matrix Reaktywacja” zgarnął 742 miliony, zaś „Matrix Rewolucje” 427 milionów.

Cieszysz się z rebootu „Matrixa”?

Robert Skowronski
Tagi: News Matrix Galeria