Powstanie reboot „Matrixa”

Robert Skowronski
15.03.2017 10:03
Powstanie reboot „Matrixa” Fot. materiały prasowe

Studio Warner Bros. ma w planach zrealizowanie rebootu „Matrixa”. Producenci mają już wizję tego kogo widzieliby na ekranie.

Keanu Reeves wyznał niedawno, że mógłby wystąpić w „Matrixie 4”, jeżeli w projekt będą zaangażowane siostry Wachowskie. Przynajmniej jak na razie tak się nie stanie, ale jak mówi stare prawo Hollywoodu: „Nic się nie ustrzeże od remake'u, rebootu lub kontynuacji”.

Warner Bros. jest na wczesnym etapie rozmów ze scenarzystą Zakem Pennem („X-Men: Ostatni bastion”, „Incredible Hulk”), który miałby dostarczyć tekst rebootu „Matrixa”. Michael B. Jordan, czyli Adonis Johnson z Creed: Narodziny legendy”, widziany jest jako potencjalna gwiazda filmu. Na dany moment nie wiadomo czy siostry Wachowskie będą w jakiś sposób zaangażowane w projekt. Być może będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych.

Twórczynie oryginału z 1999 roku, a także jego kontynuacji, w ostatnim czasie były zajęte serialem „Sense8” realizowanym z J. Michaelem Straczynskim dla platformy Netflix. Produkcja opowiada o połączonej parapsychicznie grupie ludzi, która musi ustrzec się przed tymi, którzy traktują ich jako zagrożenie dla całej cywilizacji i porządku świata.

Zapowiedziano już 2. sezon „Sense8”, który będzie liczyć 10 odcinków. Datę premiery ustalono na 5 maja 2017 roku. Na ekranie pojawiają się Toby Onwumere, Tina Desai, Miguel Ángel Silvestre, Jamie Clayton, Tuppence Middleton, Doona Bae, Brian J. Smith i Max Riemelt. Netflix udostępnił już garść zdjęć z nadchodzących odcinków:

Pierwsza część „Matrixa” uznawana jest za klasykę zarówno kina science-fiction, jak i kina akcji. Obraz zarobił 463 miliony dolarów przy budżecie wynoszącym 63 miliony. Kolejne odsłony także poradziły sobie wzorowo „Matrix Reaktywacja” zgarnął 742 miliony, zaś „Matrix Rewolucje” 427 milionów.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.