Reboot „Klątwy” z datą premiery

Kamil Dachnij
07.07.2017 14:17
Reboot „Klątwy” z datą premiery Fot. kadr z filmu

Jeden z najpopularniejszych horrorów XXI wieku o duchach znowu powróci. Tym razem jednak nie w formie sequela, a zupełnie nowej wersji. Film dostał datę premiery. 

Po sześciu latach od momentu zgłoszenia chęci zrobienia reboota filmu „The Grudge – Klątwa”, wytwórnia Ghost House Pictures wreszcie będzie mogła ruszyć do przodu z jego produkcją. Wszystko za sprawą odnalezienia reżysera. Jest nim Nicolas Pesce, który przy okazji zajmie się przerobieniem scenariusza autorstwa Jeffa Buhlera („Nocny pociąg z mięsem”). Pesce staje się powoli gorącym nazwiskiem w świecie filmu. Po bardzo przychylnie przyjętym debiucie „Oczy matki”, który wielu znawców kina grozy uznało za jeden z najlepszych tytułów 2016 roku, Amerykanin pracuje obecnie nad filmem „Piercing”, gdzie występuje m.in. Mia Wasikowska oraz Christopher Abbott. To może budzić nadzieje, że nie będziemy mieli do czynienia z kolejną bezduszną przeróbką tego samego materiału.    

Dość powiedzieć, że amerykański horror z 2004 roku sam w sobie był już rimejkiem japońskiego filmu „Klątwa Ju-on”, który opowiadał o przeklętym domu i nawiedzających go widmach kobiety i jej syna. Oba filmy wyreżyserował Takashi Shimizu, ale to wersja Hollywoodzka cieszyła się większym powodzeniem, zarabiając 187 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 10 mln. To pociągnęło za sobą sequel w 2006 roku, któremu poszło już znacznie gorzej, a trzecia część nawet nie trafiła do dystrybucji kinowej. Pomysł z powrotem do „Klątwy” wiąże się zapewne z sukcesami, jakie odnosi seria „Obecność”.

Wśród producentów nowej wersji pojawia się m.in. słynny reżyser Sam Raimi, znany z trylogii „Martwego zła” i Spider-Mana. W reboocie wystąpią Andrea Riseborough, Demian Bichir i John Cho. Premiera została zaplanowana na 16 sierpnia 2017 roku. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.