07.07.2017 14:17

Reboot „Klątwy” z datą premiery

Jeden z najpopularniejszych horrorów XXI wieku o duchach znowu powróci. Tym razem jednak nie w formie sequela, a zupełnie nowej wersji. Film dostał datę premiery. 

Reboot „Klątwy” z datą premiery
foto: kadr z filmu

Po sześciu latach od momentu zgłoszenia chęci zrobienia reboota filmu „The Grudge – Klątwa”, wytwórnia Ghost House Pictures wreszcie będzie mogła ruszyć do przodu z jego produkcją. Wszystko za sprawą odnalezienia reżysera. Jest nim Nicolas Pesce, który przy okazji zajmie się przerobieniem scenariusza autorstwa Jeffa Buhlera („Nocny pociąg z mięsem”). Pesce staje się powoli gorącym nazwiskiem w świecie filmu. Po bardzo przychylnie przyjętym debiucie „Oczy matki”, który wielu znawców kina grozy uznało za jeden z najlepszych tytułów 2016 roku, Amerykanin pracuje obecnie nad filmem „Piercing”, gdzie występuje m.in. Mia Wasikowska oraz Christopher Abbott. To może budzić nadzieje, że nie będziemy mieli do czynienia z kolejną bezduszną przeróbką tego samego materiału.    

Dość powiedzieć, że amerykański horror z 2004 roku sam w sobie był już rimejkiem japońskiego filmu „Klątwa Ju-on”, który opowiadał o przeklętym domu i nawiedzających go widmach kobiety i jej syna. Oba filmy wyreżyserował Takashi Shimizu, ale to wersja Hollywoodzka cieszyła się większym powodzeniem, zarabiając 187 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 10 mln. To pociągnęło za sobą sequel w 2006 roku, któremu poszło już znacznie gorzej, a trzecia część nawet nie trafiła do dystrybucji kinowej. Pomysł z powrotem do „Klątwy” wiąże się zapewne z sukcesami, jakie odnosi seria „Obecność”.

Wśród producentów nowej wersji pojawia się m.in. słynny reżyser Sam Raimi, znany z trylogii „Martwego zła” i Spider-Mana. W reboocie wystąpią Andrea Riseborough, Demian Bichir i John Cho. Premiera została zaplanowana na 16 sierpnia 2017 roku. 

Co myślicie o powrocie Klątwy?

Kamil Dachnij
Tagi: Klątwa News Horror