Powstanie remake „Memento” Christophera Nolana

Robert Skowronski
18.11.2015 15:23
Powstanie remake „Memento” Christophera Nolana Fot. kadr z wideo

Drugi pełnometrażowy film Nolana, który w 2000 roku otrzymał dwie nominacje do statuetek Akademii miałby zostać opowiedziany na nowo?

Remake to popularny zabieg zwłaszcza w świecie kina grozy, choć oczywiście nie tylko. Z reguły poddawane takiemu procesowi są dzieła już leciwe - uznawane za kultowe, które twórcy postanawiają przedstawić ponownie nowemu pokoleniu widzów.

Od premiery „Memento” minęło 15 lat i decydenci z Hollywood postanowili odświeżyć dzieło Christophera Nolana. Prawa do stworzenia remake'u zostały nabyte przez AMBI Pictures we wrześniu 2015 roku. Szefowa firmy od spraw inwestycji, Andrea Iervolino, tak komentuje decyzję odświeżenia nolanowskiego klasyka:

 „Memento” jest stale uznawane za jeden z najlepszych filmów tamtej dekady. Wszyscy, którzy widzieli ten film 10 razy, dalej odczuwają potrzebę zobaczenia go po raz kolejny. Jest to jakość, która usprawiedliwia stworzenie remake'u. Chcemy podziękować Christopherowi Nolanowi za jego wspaniałość i to jest nasz sposób na to.

Głos zabrała również inna przedstawicielka AMBI Pictures, Monika Bacardi:

To arcydzieło, które zostawia widzów z pytaniami nie tylko zaraz po seansie, ale na dużo dłużej, co jest świadectwem śmiałego podejścia reżysera. Zamierzamy zostać wiernymi wizji Christophera Nolana i dostarczyć zapamiętywalny film, który będzie ikoniczny i godny nagród tak jak oryginał. To wielka odpowiedzialność, aby stworzyć coś co dorówna maestrii pierwowzoru, ale czujemy się tym bardzo podekscytowani i zmotywowani, żeby przywrócić te puzzle do umysłów widzów.

Nie jest jeszcze wiadome czy twórca oryginalnego dzieła będzie zaangażowany w tę produkcję. Nie wiemy także na kiedy jest planowana premiera oraz kto znajdzie się w obsadzie czy na reżyserskim stołku.

AMBI Pictures posiada też prawa do stworzenia remake'ów m.in. „Donnie Darko”, „Przypadkowej dziewczyny” czy „Szkoły uwodzenia”.

Myślicie, że „Memento” w odświeżonej wersji to dobry pomysł?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.