02.08.2017 13:55

Powstanie sequel „Dziedzictwa Bourne’a”?

Czy niebawem ponownie zobaczymy Jeremy'ego Rennera w roli Aarona Crossa? Reżyser „Dziedzictwa Bourne’a” jest gotowy nakręcić sequel.

Powstanie sequel „Dziedzictwa Bourne’a”?
foto: kadr z filmu

Jason Bourne na trwałe zapisał się na kartach kina sensacyjnego. Do tej pory ukazały się cztery filmy z Mattem Damonem w roli głównej („Tożsamość Bourne’a”, „Krucjata Bourne’a”„Ultimatum Bourne’a”„Jason Bourne”) oraz jeden spin-off „Dziedzictwo Bourne’a”, w którym zagrał Jeremy Renner. Trzy pierwsze części były oparte na książkach Roberta Ludluma. Po śmierci pisarza, kolejne przygody tajnego agenta opisał Eric Van Lustbader. To właśnie jedna z jego powieści posłużyła za kanwę filmu znanego z serii „Szybcy i wściekli” Justina Lina. Reżyser ma w planach drugą część „Dziedzictwa Bourne’a”.

Mimo że pierwsza część przygód Aarona Crossa nie cieszyła się takim powodzeniem, jak filmy z Damonem, produkcja zarobiła prawie 3 miliony dolarów, co powinno być wystarczającym powodem dla studia Universal, by kontynuowac spin-off. Rozmowy o ewentualnym sequelu pojawiły się tuż po premierze pierwszej części „Dziedzictwa Bourne’a”, czyli w roku 2013. Przewidywana data premiery została wyznaczona na koniec lata 2015 roku. Jednak do tej pory film wciąż jest trzymany w odwodzie. Czy niebawem się to zmieni i znowu zobaczymy Jeremy'ego Rennera w roli szpiega?

Reżyser wspomniał niedawno w serwisie IGN, że póki co się na to nie zanosi, ale prace nad drugą częścią ciągle trwają. 

"

Rozmawiam z Jeremym cały czas i technicznie prace nad filmem wciąż trwają, i wiesz... Jestem jednym z jego największych fanów i myślę, że piszę się na to, bo chcielibyśmy razem popracować i ciągle szukamy jakiejś wspólnej roboty. W tamtym momencie sequel był szansą na wspólną pracę. Właściwie było to naprawdę ekscytujące, ale zdałem sobie sprawę, że jest tak dużo innych filmowych serii i jeżeli o mnie chodzi, moje powiązanie z Bournem istnieje wyłącznie poprzez Jeremy'ego i widzimy ogromne zalety, jeśli przyjdzie nam pracować nad tym filmem. "

Powiedzmy sobie szczerze. Renner jest w tym momencie zajęty inną serią  - „Avengers”. „Dziedzictwo Bourne’a” wyszło przed premierą pierwszej części ekranizacji komiksów. Po wcieleniu się w rolę Hawkeye'a, aktor jest trwale związany z produkcjami Marvel Studios. Zagrał również w serii „Mission Impossible”, więc nie narzeka na brak pracy. Sam reżyser też ma co robić. Obecnie jest zaangażowany w sequel „Kosmicznego meczu”. Polityka studia Universal też zmierza raczej w kierunku postaci Jasona Bourne'a i pewnie prędzej dostaniemy sequel filmu z 2016 roku niż drugą część „Dziedzictwa Bourne’a”. Ale może kiedyś...

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Tożsamość Bourne'a