Powstanie sequel „Morderczych klownów z kosmosu”? Tak twierdzą twórcy

Kamil Kacperski
18.09.2018 14:43
Powstanie sequel „Morderczych klownów z kosmosu”? Tak twierdzą twórcy Fot. kadr z filmu

Bracia Chiodo, którzy są odpowiedzialni za oryginalny film, powiedzieli ostatnio na konwencie Son of Monsterpalooza, że na pewno powstanie coś nowego związanego z produkcją z 1988 roku.

Horror-parodia obchodzi w tym roku 30. urodziny. To świetny moment na to, by przygotować dla fanów coś specjalnego. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego chęć ludzi do oglądania horrorów (wyniki finansowe „Obecności”, czy „Tego”), a także nowo-odkrytą miłość do lat 80., którą reprezentuje sukces „Stranger Things”. Te wszystkie czynniki kierują do jednego - niedługo ktoś zrobi coś z filmem „Mordercze klowny z kosmosu”.

Tak przynajmniej twierdzą twórcy oryginału, bracia Chiodo, którzy podczas niedawnego występu na konwencie Son of Monsterpalooza z ogromną nadzieją wypowiedzieli się na temat przyszłości ich dzieła:

Zwykłem mówić ludziom, żeby nie wstrzymywali oddechu, ale stały się pewne rzeczy i mogę powiedzieć... zacznijcie wstrzymywać oddech! Sukces „Tego” spowodował, że ludzie znowu polubili klauny. Ludzie znów się ich boją. Do tego ogromne sukcesy innych horrorów powodują, że studia filmowe chcą mieć w swoim repertuarze horrory. Mogę powiedzieć jedno - niedługo coś się stanie z „Zabójczymi klownami z kosmosu”. Na pewno.

Czy powstanie nowy film o Zabójczych klownach z kosmosu?

Trudno się nie zgodzić z nimi na temat ogromnej popularności horrorów oraz wszelkiej maści rebootów i sequeli. Jednak „Mordercze klowny z kosmosu” mogłyby być powiewem świeżego powietrza dla nieco spleśniałego już gatunku, którym ostatnimi czasy stał się horror - jego komediowe korzenie i bycie w gruncie rzeczy parodią tego typu filmów byłoby czymś „nowym” pośród kolejnych kopii „Ringu” czy „Obecności”. W końcu jakby nie patrzeć, opis fabuły filmu brzmi następująco:

Troje mieszkańców miasteczka Crescent Cove walczy z pokracznymi kosmitami, którzy polują na okoliczną ludność, by pozyskać płynne pożywienie.

Tak natomiast prezentuje się jedna ze scen pochodzących z „Morderczych klownów z kosmosu”:

Horrory o klaunach

Klaunów w horrorach było zdecydowanie o wiele więcej - Pennywise, Joker, Poltergeist czy Twisty The Clown. Jak widać, nie jedną mają twarz, ale każda jest równie przerażająca. Spróbujcie sił w naszym quizie - Rozpoznaj horror po klaunie!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.