18.09.2018 14:43

Powstanie sequel „Morderczych klownów z kosmosu”? Tak twierdzą twórcy

Bracia Chiodo, którzy są odpowiedzialni za oryginalny film, powiedzieli ostatnio na konwencie Son of Monsterpalooza, że na pewno powstanie coś nowego związanego z produkcją z 1988 roku.

Klowny
foto: kadr z filmu

Horror-parodia obchodzi w tym roku 30. urodziny. To świetny moment na to, by przygotować dla fanów coś specjalnego. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego chęć ludzi do oglądania horrorów (wyniki finansowe „Obecności”, czy „Tego”), a także nowo-odkrytą miłość do lat 80., którą reprezentuje sukces „Stranger Things”. Te wszystkie czynniki kierują do jednego - niedługo ktoś zrobi coś z filmem „Mordercze klowny z kosmosu”.

Tak przynajmniej twierdzą twórcy oryginału, bracia Chiodo, którzy podczas niedawnego występu na konwencie Son of Monsterpalooza z ogromną nadzieją wypowiedzieli się na temat przyszłości ich dzieła:

"

Zwykłem mówić ludziom, żeby nie wstrzymywali oddechu, ale stały się pewne rzeczy i mogę powiedzieć... zacznijcie wstrzymywać oddech! Sukces „Tego” spowodował, że ludzie znowu polubili klauny. Ludzie znów się ich boją. Do tego ogromne sukcesy innych horrorów powodują, że studia filmowe chcą mieć w swoim repertuarze horrory. Mogę powiedzieć jedno - niedługo coś się stanie z „Zabójczymi klownami z kosmosu”. Na pewno. "

Czy powstanie nowy film o Zabójczych klownach z kosmosu?

Trudno się nie zgodzić z nimi na temat ogromnej popularności horrorów oraz wszelkiej maści rebootów i sequeli. Jednak „Mordercze klowny z kosmosu” mogłyby być powiewem świeżego powietrza dla nieco spleśniałego już gatunku, którym ostatnimi czasy stał się horror - jego komediowe korzenie i bycie w gruncie rzeczy parodią tego typu filmów byłoby czymś „nowym” pośród kolejnych kopii „Ringu” czy „Obecności”. W końcu jakby nie patrzeć, opis fabuły filmu brzmi następująco:

"

Troje mieszkańców miasteczka Crescent Cove walczy z pokracznymi kosmitami, którzy polują na okoliczną ludność, by pozyskać płynne pożywienie. "

Tak natomiast prezentuje się jedna ze scen pochodzących z „Morderczych klownów z kosmosu”:

Horrory o klaunach

Klaunów w horrorach było zdecydowanie o wiele więcej - Pennywise, Joker, Poltergeist czy Twisty The Clown. Jak widać, nie jedną mają twarz, ale każda jest równie przerażająca. Spróbujcie sił w naszym quizie - Rozpoznaj horror po klaunie!

Kamil Kacperski