12.12.2018 10:14

Powstanie sequel "Venoma". Scenarzysta twierdzi, że "może pojawi się w nim Spider-Man"

Sony oficjalnie potwierdziło, że powstanie 2. część Venoma. Scenarzysta pierwszego filmu, Jeff Pinkner, twierdzi, że "być może w filmie pojawi się pewien przyjazny Pajączek". 

Venom
foto: kadr z filmu Venom

Stało się. Kilka miesięcy po premierze "Venoma" (październik 2018), Sony potwierdziło, że powstanie druga część filmu o Eddiem Brocku i jego symbioncie. Wiadomość ta nie powinna być dużym zaskoczeniem, bo mimo przeciętnych ocen ze strony krytyków, produkcja zarobiła na całym świecie około 850 milionów dolarów w boks-offisie (dane wg box-mojo.com). Oprócz tego sami twórcy zamieścili w "Venomie" scenę po napisach końcowych, która jasno komunikuje plany reżysera Rubena Fleischera.

Sekwencja pokazuje bowiem Woody'ego Harrelsona w roli Cletusa Kasady'ego, który w komiksach staje się Carnage'em, bardziej brutalną wersją Venoma. Z resztą sama postać zapowiada, że "gdy tylko wydostanie się z więzienia, to nastąpi rzeź (jedno z tłumaczeń słowa "carnage")". Możemy więc założyć, że to właśnie on będzie głównym antagonistą w "Venomie 2". 

Venom 2 powstanie. Pojawi się Spider-Man? 

Wygląda na to, że Carnage nie będzie jedyną znaną komiksową postacią, która pojawi się w kontynuacji "Venoma". Scenarzysta 1. odsłony, Jeff Pinkner, stwierdził w wywiadzie z portalem Discussing Films, iż w "przyszłości może pojawić się Spider-Man":

"

Nie chcę zdradzić niczego, czego nie mogę zdradzić, ale nie wykluczone, że w przyszłości, albo następnym "Venomie", Spider-Man będzie odgrywał znaczącą rolę. "

Spidey i Venom kontra Carnage? Jak najbardziej - taka sytuacja miała miejsce w komiksach. W serii "Maximum Carnage", symbiont i Pajączek połączyli siły, żeby zwalczyć większe zagrożenie, którym był wspomniany Kasady. Poza tym należy pamiętać, że prawa filmowe do Spider-Mana wciąż należą do Sony. Firma jedynie "użycza" ich Marvelowi w ramach ich produkcji z MCU. Jak więc widać, szanse na zobaczenie Venoma i Ścianołaza w jednym filmie są naprawdę spore.

Kiedy premiera Venoma 2?

Czy tak się stanie? Tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, kiedy Sony zacznie się dzielić konkretniejszymi planami dotyczącymi "Venoma 2", który na razie nie ma ustalonej daty premiery. A jeżeli w Waszym życiu  brakuje Spider-Mana, to już od 28 grudnia 2018 roku będziecie mogli zobaczyć kilka wersji tego herosa w filmie "Spider-Man: Uniwersum". 

Kamil Kacperski