Powstanie sequel i żeński spin-off filmu "Spider-Man: Uniwersum"

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 11:37
Powstanie sequel i żeński spin-off filmu "Spider-Man: Uniwersum" Fot. kadr z filmu filmu Spider-Man: Uniwersum

Animacja "Spider-Man: Uniwersum" jeszcze nie weszła na ekrany kin, a twórcy już planują druga część i spin-off poświęcony żeńskim postaciom z pajęczymi mocami.

Spider-Man to jeden z najpopularniejszych superbohaterów na świecie. Nie tylko jest jedną z postaci MCU oraz bohaterem popularnej gry na PS4, ale również wystąpi w nadchodzącym filmie animowanym "Spider-Man: Uniwersum". Pajęczy bohater wystąpi w nim w kilku wersjach, ponieważ historia opowiada o kilku wersjach Spider-Mana pochodzących z różnych alternatywnych światów. Chociaż produkcja będzie mieć premierę dopiero w grudniu 2018 roku, już w planach jest nie tylko sequel, ale również spin-off, w którym głównymi bohaterkami mają być żeńskie wersje Spider-Mana.

"Spider-Man: Uniwersum" - czy powstaną sequel i spin-off?

Informację jako pierwszy poda portal The Hollywood Reporter. Po pierwszych pozytywnych opiniach na temat filmu "Spider-Man: Uniwersum", Sony zamierza zbudować nowy animowany świat, w którym będą rozgrywać się kolejne przygody Spider-Manów. Nie tylko zobaczymy kontynuację opowieści o Milesie Moralesie, rozpoczętej w pierwszej części, ale poznamy również solowe perypetie kobiet z alternatywnych światów, posługujących się pajęczymi mocami. Prawdopodobnie główną bohaterką spin-offa zostanie Gwen Stacy, czyli superbohaterka znana jako Spider Gwen (chociaż ostatnio zmieniono jej pseudonim na Ghost Spider). W świecie, z którego pochodzi to ona, a nie Peter Parker została ugryziona przez radioaktywnego pająka i rozpoczęła walkę ze złem jako Spider-Woman.

Według potwierdzonych informacji reżyserią sequela ma się zająć Joaquim Dos Santos, który pracował przy serialu animowanym "Awatar: Legenda Aanga". Za scenariusz odpowie współtwórca skryptu do filmu "Wonder Woman" - David Callaham. Na razie nie podano więcej informacji na temat produkcji ani ewentualnego spin-offu. Gwen Stacy zadebiutowała w komiksach w 1965 roku. Oryginalna postać była pierwszą miłością Petera Parkera. Dziewczyna zginęła wskutek intrygi Green Goblina. Bohaterka z alternatywnej rzeczywistości to dość świeży pomysł. Po raz pierwszy pojawiła się w komiksach w roku 2014. Zyskała jednak dużą sympatię czytelników i obecnie ma własną serię komiksową oraz jest jedną z bohaterek animacji "Marvel Rising: Secret Warriors".

"Spider-Man: Uniwersum" - kiedy premiera?

To dość dalekosiężne plany studia Sony, biorąc pod uwagę, że "Spider-Man: Uniwersum" jeszcze nie trafił na kinowe ekrany. Szczęśliwcy, którzy brali udział w przedpremierowych pokazach, uważają, że to jeden z najlepszych filmów o Spider-Manie, jaki do tej pory powstał. To nie pierwsza produkcja Sony związana z pajęczym bohaterem, która zadebiutowała w tym roku. W październiku 2018 roku pojawił się film "Venom", który odniósł dość duży sukces. W planach są kolejne produkcje związane z postaciami ze świata Spider-Mana. Premiera filmu odbędzie się 12 grudnia 2018 roku w Stanach i 25 grudnia w Polsce.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.