Nadchodzi spin-off „Bourne'a”. Sieć USA Network zamówiła serial o operacji Treadstone

Natalia Hluzow
17.08.2018 10:35
Nadchodzi spin-off „Bourne'a”. Sieć USA Network zamówiła serial o operacji Treadstone Fot. Collection Christophel/EAST NEWS

Po czterech filmach o Jasonie Bournie z Mattem Damonem w roli głównej, miniserialu, grze wideo i jednym filmie z Bournem w tytule, ale bez Bourne'a na ekranie, powstaje kolejna produkcja związana ze słynną serią powieści szpiegowskich Roberta Ludluma.

Jako, że hasłem idealnie opisującym współczesną branżę filmowo-telewizyjną jest nihil novi, kolejny spin-off, reboot czy remake nie powinien już chyba nikogo dziwić. Tym razem padło na popularną serię o Bournie, która doczeka się telewizyjnego spin-offu. 

Jason Bourne narodził się na kartach powieści szpiegowskich Roberta Ludluma w 1980 roku. W roku 1988 roku na podstawie „Tożsamości Bourne'a” zrealizowano mini serial z Richardem Chamberlainem w roli głównej. Jednak dopiero wizerunek Matta Damona jako tajnego agenta CIA trwale zapisał się w masowej świadomości. Damon wystąpił dotychczas w 4 filmach o Bournie - „Tożsamość Bourne'a”, „Krucjata Bourne'a”, „Ultimatum Bourne'a” i „Jason Bourne”. W ramach serii powstał również film „Dziedzictwo Bourne'a” bez udziału głównego bohatera.

EN_01213186_3212 Fot. foto: Collection Christophel/EAST NEWS

„Treadstone” - spin-off serii o Bournie

Serial zamówiony przez sieć USA Network będzie nosić tytuł „Treadstone”, z czego łatwo wywnioskować, że jego fabuła skupi się tajnej operacji CIA, w ramach której działał książkowy i filmowy Jason Bourne. W serialu - podobnie jak w przypadku „Dziedzictwa Bourne'a - nie wystąpi jednak Matt Damon, nie zobaczymy też postaci Bourne'a. „Treadstone” skupi się na niebezpiecznych misjach innych członków programu. 

USA Network zdaje się być z góry przekonana o sukcesie nowej produkcji, czego dowodem jest zamówienie całego sezonu, a nie tylko pilotażowego odcinka serialu.

Za produkcję odpowiada Universal Cable Productions. Producentem wykonawczym został Tim Kring, który napisał również scenariusz. Produkcja ma wystartować w 2019 roku. Pierwszy odcinek wyreżyseruje Ramin Bahrani. Data premiery „Treadstone” nie jest jeszcze znana.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.