17.08.2018 10:35

Nadchodzi spin-off „Bourne'a”. Sieć USA Network zamówiła serial o operacji Treadstone

Po czterech filmach o Jasonie Bournie z Mattem Damonem w roli głównej, miniserialu, grze wideo i jednym filmie z Bournem w tytule, ale bez Bourne'a na ekranie, powstaje kolejna produkcja związana ze słynną serią powieści szpiegowskich Roberta Ludluma.

Jason Bourne
foto: Collection Christophel/EAST NEWS

Jako, że hasłem idealnie opisującym współczesną branżę filmowo-telewizyjną jest nihil novi, kolejny spin-off, reboot czy remake nie powinien już chyba nikogo dziwić. Tym razem padło na popularną serię o Bournie, która doczeka się telewizyjnego spin-offu. 

Jason Bourne narodził się na kartach powieści szpiegowskich Roberta Ludluma w 1980 roku. W roku 1988 roku na podstawie „Tożsamości Bourne'a” zrealizowano mini serial z Richardem Chamberlainem w roli głównej. Jednak dopiero wizerunek Matta Damona jako tajnego agenta CIA trwale zapisał się w masowej świadomości. Damon wystąpił dotychczas w 4 filmach o Bournie - „Tożsamość Bourne'a”, „Krucjata Bourne'a”, „Ultimatum Bourne'a” i „Jason Bourne”. W ramach serii powstał również film „Dziedzictwo Bourne'a” bez udziału głównego bohatera.

Jason Bourne

„Treadstone” - spin-off serii o Bournie

Serial zamówiony przez sieć USA Network będzie nosić tytuł „Treadstone”, z czego łatwo wywnioskować, że jego fabuła skupi się tajnej operacji CIA, w ramach której działał książkowy i filmowy Jason Bourne. W serialu - podobnie jak w przypadku „Dziedzictwa Bourne'a - nie wystąpi jednak Matt Damon, nie zobaczymy też postaci Bourne'a. „Treadstone” skupi się na niebezpiecznych misjach innych członków programu. 

USA Network zdaje się być z góry przekonana o sukcesie nowej produkcji, czego dowodem jest zamówienie całego sezonu, a nie tylko pilotażowego odcinka serialu.

Za produkcję odpowiada Universal Cable Productions. Producentem wykonawczym został Tim Kring, który napisał również scenariusz. Produkcja ma wystartować w 2019 roku. Pierwszy odcinek wyreżyseruje Ramin Bahrani. Data premiery „Treadstone” nie jest jeszcze znana.

Czy realizacja serialu „Treadstone” to dobry pomysł?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Jason Bourne