Poznaliśmy datę premiery „Jurassic World III”

Kamil Kacperski
23.02.2018 15:42
Poznaliśmy datę premiery „Jurassic World III” Fot. materiały prasowe

Mimo, że druga część serii trafi do kin dopiero 8 czerwca 2018 roku, to studio Universal Pictures już w lutym 2018 roku potwierdziło datę premiery zakończenia trylogii.

Oficjalny Twitter serii filmów „Jurassic World” poinformował wieczorem 21 lutego 2018 roku, że trzecia część opowieści o ludziach i dinozaurach pojawi się w kinach już 11 czerwca 2021 roku, czyli prawie dokładnie 3 lata po premierze nadchodzącej 2. części cyklu, czyli „Upadłego Królestwa”.

Do zespołu twórców ostatniej części trylogii dołącza Emily Carmichael, która pomoże Colinowi Trevorrow'owi w napisaniu scenariusza do do tej pory niezatytułowanego „Jurassic World III”. Trevorrow odpowiedzialny jest za scenariusz do „Upadłego Królestwa”, a za reżyserię pierwszej części serii. 

„Jurassic World III” - kiedy premiera?

Dołączenie Carmichael zostało skomentowane przez Trevorrowa, który jest bardzo szczęśliwy z powodu tego, że będzie mógł pracować z kolejną nową twarzą:

To bardzo ważne, żeby ta marka mogła witać nowe twarze, by móc utrzymać świeżość w opowiadaniu historii. Jestem onieśmielony przez piękno i napięcie jakie dołożył do „Upadłego Królestwa” J.A. Bayona (reżyser) i wiem, że Emily doda kolejną warstwę emocji do ostatniego rozdziału naszej trylogii.

„Jurassic World III” - kto powróci do obsady?

Trevorrow przyznał również, że seria o parku rozrywki Jurassic World od początku była planowana jako trylogia. Jak wytłumaczył portalowi Periodismo.com:

Pamiętam jak powiedziałem Spielbergowi kiedy kręciliśmy 1. część, że to jest początek. Tutaj jest środek, a tutaj jest koniec wszystkich końców. To jest trasa, którą chcemy podążać. Czuję, że to jest ważna część projektowania swojej marki, która pozwala upewnić się, że ludzie będą chcieli dalej oglądać to, co tworzysz.

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że w trzeciej części cyklu powrócą główne postaci z dwóch poprzednich filmów, czyli Owen, grany przez Chrisa Pratta, a także Clair, w roli której występuje Bryce Dallas Howard. „Jurassic World: Upadłe Królestwo” zadebiutuje w kinach 8 czerwca 2018 roku, natomiast niezatytułowana jeszcze oficjalnie 3. część pojawi się 11 czerwca 2021 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.