02.04.2019 18:40

Poznaliśmy datę premiery filmu "Herezja", horroru o zakonnicy

"Herezja" to nasycona mistycyzmem i grozą historia zakonnicy, którą próbują opętać siły z piekła rodem. Film jest dziełem Paula Hyetta, mistrza charakteryzacji.

Herezja
foto: kadr z wideo

Oprócz tego Hyett jest również autorem efektów specjalnych do mrożących krew w żyłach obrazów: "Zejście", "Kobieta w czerni" i "Eden Lake". Główną rolę w "Herezji" gra Hannah Arterton, znana z seriali "Porzucony według Harlana Cobena" oraz "Safe". Na ekranie partnerują jej: Clare Higgins ("Hellraiser: Wysłannik piekieł"), Dilan Gwyn ("Dracula: Historia nieznana") i niepowtarzalny Michael Ironside ("Pamięć absolutna").

Herezja - zwiastun horroru

Młoda kobieta Persefona (Hannah Arterton) zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet.

Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor - tak naprawdę - jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie.

Czy horror „Zakonnica” został oparty na prawdziwych wydarzeniach?
Czy horror „Zakonnica” został oparty na prawdziwych wydarzeniach?
Przeczytaj także Czy horror „Zakonnica” został oparty na prawdziwych wydarzeniach?

Zobaczcie zwiastun filmu "Herezja":

Scenariusz produkcji przygotowali Gregory Blair ("Garden Party Massacre") oraz Conal Palmer ("Ponury dom"). Wielkobrytyjska produkcja zagości na ekranach polskich kin już 31 maja 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News