27.11.2017 10:17

Poznaliśmy datę premiery filmu o wiedźminie „Pół Wieku Poezji Później”. Zobaczcie nowy zwiastun

Film w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego skupi się na przygodach wiedźmina Lamberta, przyjaciela po fachu Geralta. Wśród obsady fanowskiej produkcji znajdzie się znajoma twarz - w Jaskra ponownie wcieli się Zbigniew Zamachowski. A kiedy odbędzie się premiera filmu?

Poznaliśmy datę premiery filmu o wiedźminie „Pół Wieku Poezji Później”. Zobaczcie nowy zwiastun
foto: kadr z wideo

„Pół Wieku Poezji Później” zapowiedziano w maju 2017 roku, chociaż sam pomysł powstał już dwa lata wcześniej. Po udanej kampanii na Indiegogo, film został nakręcony. A teraz twórcy ogłosili datę premiery fanowskiego filmu o zabójcy potworów - 21 czerwca 2018 roku. To nie jest dzień przypadkowy, mianowicie wtedy właśnie ojciec serii Andrzej Sapkowski będzie świętował swoje 70. urodziny. 

Trwający 55 minut film średniometrażowy będzie opowiadał o przygodach wiedźmina Lamberta, przyjaciela Geralta po fachu. W słowiańskiego Hitmana z definitywnie bujniejszą grzywą wcieli się Mariusz Drężek. Do roli Jaskra powróci zaś Zbigniew Zamachowski, który wcielał się już w barda/kochanka w filmie i serialu „Wiedźmin" z 2001 roku.

Poniżej możecie zobaczyć nowy zwiastun filmu „Pół Wieku Poezji Później”:

Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest reżyser Jakub Nurzyński oraz Dariusz Gabryelewicz i Brunon Hawryluk. Film pojawi się na kanale Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy już 21 czerwca 2018 roku.

Obejrzycie „Pół Wieku Poezji Później”?

Kamil Kacperski
Tagi: News Wiedźmin