Poznaliśmy daty premier filmów Marvel Studios z Fazy 4. Jakich herosów zobaczymy?

08.05.2019 12:16
Poznaliśmy daty premier filmów Marvel Studios z Fazy 4. Jakich herosów zobaczymy? Fot. materiały prasowe

Disney podzielił się swoimi oficjalnymi planami wydawniczymi na najbliższe kilka lat. Wśród zapowiedzianych produkcji pojawiły się 3 części "Gwiezdnych wojen", a także kolejne produkcje osadzone w Marvel Cinematic Universe.

Już 5 lipca 2019 roku do kin trafi film "Spider-Man: Far From Home", który oficjalnie zakończy 3. Fazę Marvel Cinematic Universe. Niedawno w sieci pojawił się 2. zwiastun produkcji, który zapowiedział fanom obecność Multiverse w filmowym uniwersum Marvela. Oznacza to, że kontynuacja przygód Pajączka przyniesie spore zmiany w tym, jak będzie wyglądała przyszłość serii filmów o superherosach z Domu M.

Znamy daty premier nowych filmów MCU

Disney podzielił się również datami premier kolejnych produkcji - tym razem już z 4. Fazy. I chociaż nie podał tytułów produkcji, to możemy się domyślić, kiedy poszczególne filmy zadebiutują. Po "Spider-Manie: Far From Home" fani będą musieli czekać prawie rok na nowe dzieło z MCU - ukaże się ono 1 maja 2020 roku. Najprawdopodobniej będzie to film o Czarnej Wdowie, w którym oprócz Scarlett Johansson wystąpi też David Harbour. Kolejną produkcję zobaczymy w kinach 6 listopada 2020 roku i będą to prawdopodobnie "The Eternals" z Angeliną Jolie i Richardem Maddenem w rolach głównych. 

W 2021 roku zobaczymy 3 produkcje z MCU - 12 lutego roku pojawi się "Doktor Strange 2" lub "Black Panther 2". Te same filmy mają również szansę na premierę 7 maja. Natomiast już 5 listopada do kin może trafić film "Shang-Chi". Rok 2022 również przyniesie 3 filmy - 18 lutego może się pojawić niepotwierdzona, ale bardzo prawdopodobna 2. część "Kapitan Marvel", 6 maja 2022 roku możemy zobaczyć "Strażników Galaktyki 3", natomiast rok Marvel Studios zostanie zamknięty 29 lipca. Wówczas możemy zobaczyć niezapowiedzianą dotąd 3. część "Spider-Mana" lub kompletnie nowy projekt.

Pamiętajmy, że są to jedynie czyste spekulacje oparte o wiedzę na temat produkcji, które wiemy, iż powstają. Bardzo prawdopodobne, że plany Marvel Studios i Disneya ulegną zmianie - w końcu niedawno Disney oficjalnie stał się posiadaczem marki filmowej 21st Century Fox, dzięki czemu przejął też prawa do Fantastycznej Czwórki i X-Men. Możliwe więc, że w 2022 roku zobaczymy nową wersję jednej z tych drużyn.

Kiedy nowe filmy MCU?

Do tej pory dorobek artystyczny Marvel Cinematic Universe zamyka film "Avengers: Endgame", który trafił do kin 25 kwietnia 2019 roku. Kolejną produkcją z tego cyklu jest wspomniany "Spider-Man: Far From Home". Dzieło o Peterze Parkerze zadebiutuje 5 lipca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.