19.01.2018 14:18

Poznaliśmy francuskie słowo określające mugola

Byli już mugole, „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” zapoznały nas z amerykańskimi niemagami, a w nowej części cyklu po raz pierwszy usłyszymy jak na niemagiczne osoby wołają Francuzi.

Poznaliśmy francuskie słowo określające mugola
foto: materiały prasowe

Akcja „Fantastycznych Zwierząt i jak je znaleźć: Zbrodni Grindewalda” będzie toczyć się w Paryżu, około pół roku po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. I podobnie jak w pierwszej części, tak i w „Zbrodniach Grindewalda” zostaniemy zaznajomieni z nowym określeniem na niemagicznych ludzi.

Podobnie jak w przypadku „royale with cheese”, również i mugole otrzymali inną nazwę we Francji. Czarodzieje znad Sekwany mugoli nazywają osobami non-magique. Szok i niedowierzanie, francuskie słowo jest praktycznie tym samym, co amerykański niemag. Jeśli chcecie zaś wymyślić polską wersję tego słowa, to zapraszamy was do naszego konkursu, w którym do wygrania jest soundtrack do „Blade Runnera 2049”.

O czym będzie druga część filmu „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć”?

Reżyser filmu, David Yates opowiedział co nieco o francuskiej społeczności czarodziejów w wywiadzie dla gazety Entertainment Weekly. Według niego Francuzi są bardziej otwarci niż Amerykanie i znajdzie to odzwierciedlenie w „Fantastycznych Zwierzętach”:

"

Paryż jest całkiem wyrafinowanym, całkiem pięknym piastem. Jest tam społeczność, która żyje w zgodzie z mugolami. Jest tam więcej wolności niż w Nowym Jorku, gdzie panuje segregacja rasowa. Paryż jest trochę jak Londyn, w tym sensie, że ludzie mają gdzieś różnice między sobą. Magowie mogą spokojnie żyć wśród niemagicznych społeczności, pod warunkiem, że nie obnoszą się ze swoimi talentami. "

Zanim jednak powrócimy do uniwersum Harry'ego Pottera i zobaczymy młodego Albusa Dumbledore'a (Jude Law) to będziemy musieli trochę poczekać. Film „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć: Zbrodnie Grindewalda” zadebiutuje w kinach dopiero 16 listopada 2018 roku.

Które słowo podoba Wam się najbardziej?

Kamil Kacperski