12.08.2020 12:18

Poznaliśmy listę 10 najlepiej zarabiających aktorów 2020 roku

Na liście raczej nie znajdziemy zaskakujących nazwisk - jest Adam Sandler, jest Ryan Reynolds, znajdzie się też miejsce dla Dwayne'a Johnsona. Tak za to prezentuje się pełne zestawienie.

Dwayne Johnson
foto: face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Serwis Forbes jak co roku przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów poprzednich 12 miesięcy. W okresie czerwiec 2019 - czerwiec 2020 pierwsze miejsce zajął oczywiście Dwayne Johnson. The Rock drugi rok z rzędu może się cieszyć z najwyższej pozycji na tej liście, z przychodami rzędu 87,5 miliona dolarów. W tym są nie tylko jego występy w filmach pokroju "Red Notice", czy "Jumanji: Następny poziom" (około 20 milionów dolarów za każdy z nich), ale też za linię ubrań sportowych przygotowanych dla Under Armour. 

Oto 10 najlepiej zarabiających aktorów ostatniego roku

Tuż za Johnsonem uplasował się Ryan Reynolds z wynikiem 71,5 miliona. Za film "Red Notice" (w którym obok Johnsona i Reynoldsa wystąpi też Gal Gadot) dostał 20 milionów dolarów, co jest podobną stawką, którą otrzymał też za kolejną produkcję Netfliksa o tytule "Six Underground". W planach jest też 3. film dla platformy streamingowej z Reynoldsem w roli głównej, który przyniesie mu kolejne miliony dolarów.

Dwayne "The Rock" Johnson
Dwayne "The Rock" Johnson
Przeczytaj także Dwayne "The Rock" Johnson stworzy serial HBO o wrestlerach

Podium zamyka kolejny ulubieniec Netfliksa, Mark Wahlberg, który w ostatnim roku przytulił 58 milionów dolarów. Sporą częścią jego przychodów była komedia akcji Netfliksa "Spenser Confidential", ale wystąpił też w dokumentach "McMillions" oraz "Wahl Street".

Ben Affleck i Vin Diesel zamykają pierwszą piątkę z wynikami kolejno 55 milionów i 54 miliony dolarów. Z niespodziewanych nazwisk na liście znajdziemy bollywoodzkiego gwiazdora Akshaya Kumara, a także twórcę musicalu "Hamilton", Lina-Maunela Mirandę. 

Tak prezentuje się cała lista:

  1. Dwayne Johnson – 87,5 miliona dolarów
  2. Ryan Reynolds – 71,5 miliona dolarów
  3. Mark Wahlberg – 58 milionów
  4. Ben Affleck – 55 milionów
  5. Vin Diesel – 54 miliony
  6. Akshay Kumar – 48,5 miliona
  7. Lin-Manuel Miranda – 45,5 miliona
  8. Will Smith – 44,5 miliona
  9. Adam Sandler – 41 milionów
  10. Jackie Chan – 40 milionów
Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica na liście Najlepiej Zarabiających Celebrytów Forbesa. Ile zarobiła w 2020?
Tagi: Dwayne Johnson Ryan Reynolds