03.03.2020 11:25

Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje

Gry wideo spokojnie dorównują (a może nawet przebijają) swoją popularnością niektórym filmom. Niektóre franczyzy trwają już od ponad 30 lat i zwyczajnie zasługują na porządne adaptacje. Które z nich najbardziej?

Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje
foto: shutterstock.com

Dziennikarze z The Hollywood Reporter i analitycy z Morning Consult przygotowali ankietę, w której uczestnicy mieli wybrać postaci z gier lub same produkcje najbardziej zasługujące na filmowe adaptacje. Na liście znalazły się absolutne klasyki pokroju "Super Mario Bros" i "Pac-Man", ale także nowe przeboje, takie jak "Red Dead Redemption", "Grand Theft Auto", czy "Fortnite". I tak wyniki są bardzo zaskakujące.

Gry, które najbardziej zasługują na filmowe adaptacje

Łącznie przepytano 2200 osób dorosłych w USA na przestrzeni 21-23 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się... "Super Mario Bros". Produkcja zasługuje na kolejną adaptację według 44% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo "Pac-Man" i "Mario Kart". I o ile produkcja z sympatycznymi włoskimi hydraulikami wydaje się być całkowicie rozsądną propozycją, o tyle film o żółtym duszku wydaje się być dość trudny do efektownego zrealizowania. 

super mario maker 2
super mario maker 2
Przeczytaj także Super Mario Maker 2 otrzymał długo wyczekiwaną funkcję

Na kolejnych miejscach znalazły się bardziej "filmowe" pozycje - na piątym miejscu jest "Grand Theft Auto", szóste miejsce zajęło "Call of Duty", a dalej znajdziemy m.in. "Legend of Zelda", "The Elder Scrolls", a także wspomniane wcześniej "Red Dead Redemption". Zaskakujący jest brak takich pozycji, jak "The Last of Us", "God of War", "Diablo", "Overwatch", "Metal Gear Solid", czy "Fallout".

Przypominamy, że w produkcji są już takie filmy, jak "Uncharted" z Tomem Hollandem, Markiem Wahlbergiem oraz Antonio Banderasem. Niedawno ogłoszono również powstanie produkcji "Borderlands", której reżyserem jest Eli Roth. 

DOOM Eternal
DOOM Eternal
Przeczytaj także DOOM Eternal: odwieczna rzeź z przerwami na coś z zupełnie innej beczki [PIERWSZE WRAŻENIA]

Która gra najbardziej zasługuje na swój film?

Tagi: Super Mario Bros