Poznaliśmy nowe szczegóły fabuły filmu „Solo: A Star Wars Story”

Kamil Kacperski
26.03.2018 11:45
Poznaliśmy nowe szczegóły fabuły filmu „Solo: A Star Wars Story” Fot. materiały prasowe

Wśród nowych informacji znajdziemy m.in.: nazwy nowych planet, imię i nazwisko głównego przeciwnika Hana Solo, a także szczegóły życiorysu Qi'Ry, czyli postaci, w którą wciela się Emilia Clarke.

Mimo, że do premiery „Solo: A Star Wars Story” zostały już niecałe 2 miesiące, to nadal o fabule filmu wiemy niewiele. Z pomocą przychodzą nam jednak różne gadżety i zabawki, promujące nadchodzącą produkcję ze świata Gwiezdnych Wojen. Jednym z nich, jest książka dla dzieci zatytułowana „Train Heist” („napad na pociąg” w wolnym tłumaczeniu na język polski).

Produkt znaleziony został na Amazonie i opisuje napad, w który zaangażowani są Han Solo i Chewbacca. Pociąg nosi nazwę Conveyex, a opis książki dostarcza nam ponadto informacje na temat śnieżnej planety, na której dzieje się akcja:

Han Solo i Wookie Chewbacca muszą współpracować podczas napadu na pociąg na planecie Vandor.

Co się będzie działo w „Solo: A Star Wars Story”

Planeta Vandor-3 pojawiła się już w poprzednim kanonie Gwiezdnych Wojen, zwanych teraz Legends. Przygody na niej przeżywali Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi, jeszcze w czasach przed „Mrocznym Widmem”. Potem służyła ona jako baza treningowa dla Armii Klonów, które uczestniczyły w Wojnach Klonów.

foto: kadr z wideo Fot. foto: kadr z wideo

Oprócz tego, poznaliśmy także imię i nazwisko „głównego złego” filmu o Hanie Solo. Antagonista zwie się Enfys Nest i jest szefem gangu motocyklowego Cloud Riders. Okazuje się również, że grana przez Emilię Clarke Qi'Ra, również może mieć coś wspólnego z gangiem zamaskowanego wojownika.

Kogo gra Emilia Clarke w „Solo: A Star Wars Story”?

Nowe figurki przedstawiające młodszą wersję postaci Clarke sugerują, że Qi'Ra już od dziecka była zaangażowana w życie ponad prawem:

Już jako osiemnastolatka, młoda Qi'Ra zaangażowana jest w życie zbrodni, pracując dla gangu na Corelli.

Właśnie tę wersję postaci widzimy jako towarzyszkę Hana podczas pościgu po przemysłowej części planety. Można zatem przypuszczać, że film rozpocznie się na wspomnianej Corelli, a dopiero potem nastąpi skok w przyszłość, w której Han pozna Lando, Chewiego i postać Woody'ego Harrelsona. 

Premiera „Solo: A Star Wars Story”

Być może więcej informacji pojawi się przy okazji premiery 2. zwiastuna produkcji, o ile takowy w ogóle powstanie. Wszystkiego dowiemy się jednak już 25 maja 2018 roku, bo właśnie wtedy „Solo: A Star Wars Story” trafi do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.