25.09.2018 14:28

Poznaliśmy oficjalną datę premiery filmu „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głónej

Birds of Prey, czyli Harley Quinn, Black Canary, Huntress i Renee Montoya to kobiecy skład antybohaterek, który w dość drastyczny sposób walczy z przestępczością w Gotham i okolicach. Nareszcie wiemy, kiedy zobaczymy panie na dużym ekranie.

Margot Robbie
foto: AFP/EAST NEWS

Zapowiadany od dawna film „Birds of Prey” nareszcie zaczyna nabierać kształtu - kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, które postaci pojawią się w nowej produkcji DC. Fani byli nieco rozczarowani na wieść o tym, że wśród obsady „Birds of Prey” zabraknie Barbary Gordon, która w wielu odsłonach drużyny była jej liderką. Pałeczkę po niej przejmie za to Harley Quinn, w którą wciela się Margot Robbie.

Według oficjalnego opisu filmu, produkcja opowie o przygodach Harley Quinn i kilku innych twardych kobiet. Po rozstaniu się z Jokerem, Harley Quinn i trzy inne „superbohaterki” - Black Canary, Huntress i Renee Montoya zaczynają współpracować, aby ocalić życie małej dziewczynki o imieniu Cassandra Cain, która jest ścigana przez szefa mafii, Romana Sionisa, znany również jako Black Mask. 

Birds of Prey - znamy datę premiery

Film został zapowiedziany jeszcze na początku 2018 roku, chociaż plotki o nim sięgają nawet czasów wcześniejszych. Nie mniej, nareszcie Warner Bros. podzieliło się z widzami datą premiery produkcji - na razie film ma się pojawić w kinach 7 lutego 2020 roku. Oznacza to, że film pojawi się zaledwie 3 miesiące po premierze „Wonder Woman 1984”.

Według informacji podanych przez portal The Wrap, zdjęcia do „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej mają ruszyć już w styczniu 2019 roku. Trochę ponad rok od momentu ruszenia zdjęć do pokazania produkcji w kinach? Nie jest to zbyt dużo czasu, może to więc sugerować, że w filmie nie znajdzie się bardzo dużo efektów specjalnych.

Kolejne filmy DC

Zgodnie z informacjami WB, premiera „Birds of Prey” odbędzie się 7 lutego 2020 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Aquaman”, którego premiera odbędzie się 21 grudnia 2018 roku, „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Birds of Prey