Poznaliśmy oficjalną datę premiery filmu „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głónej

Kamil Kacperski
25.09.2018 14:28
Poznaliśmy oficjalną datę premiery filmu „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głónej Fot. AFP/EAST NEWS

Birds of Prey, czyli Harley Quinn, Black Canary, Huntress i Renee Montoya to kobiecy skład antybohaterek, który w dość drastyczny sposób walczy z przestępczością w Gotham i okolicach. Nareszcie wiemy, kiedy zobaczymy panie na dużym ekranie.

Zapowiadany od dawna film „Birds of Prey” nareszcie zaczyna nabierać kształtu - kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, które postaci pojawią się w nowej produkcji DC. Fani byli nieco rozczarowani na wieść o tym, że wśród obsady „Birds of Prey” zabraknie Barbary Gordon, która w wielu odsłonach drużyny była jej liderką. Pałeczkę po niej przejmie za to Harley Quinn, w którą wciela się Margot Robbie.

Według oficjalnego opisu filmu, produkcja opowie o przygodach Harley Quinn i kilku innych twardych kobiet. Po rozstaniu się z Jokerem, Harley Quinn i trzy inne „superbohaterki” - Black Canary, Huntress i Renee Montoya zaczynają współpracować, aby ocalić życie małej dziewczynki o imieniu Cassandra Cain, która jest ścigana przez szefa mafii, Romana Sionisa, znany również jako Black Mask. 

Birds of Prey - znamy datę premiery

Film został zapowiedziany jeszcze na początku 2018 roku, chociaż plotki o nim sięgają nawet czasów wcześniejszych. Nie mniej, nareszcie Warner Bros. podzieliło się z widzami datą premiery produkcji - na razie film ma się pojawić w kinach 7 lutego 2020 roku. Oznacza to, że film pojawi się zaledwie 3 miesiące po premierze „Wonder Woman 1984”.

Według informacji podanych przez portal The Wrap, zdjęcia do „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej mają ruszyć już w styczniu 2019 roku. Trochę ponad rok od momentu ruszenia zdjęć do pokazania produkcji w kinach? Nie jest to zbyt dużo czasu, może to więc sugerować, że w filmie nie znajdzie się bardzo dużo efektów specjalnych.

Kolejne filmy DC

Zgodnie z informacjami WB, premiera „Birds of Prey” odbędzie się 7 lutego 2020 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Aquaman”, którego premiera odbędzie się 21 grudnia 2018 roku, „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na listopad 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.