Poznaliśmy opis fabuły „Birds of Prey”. Wiemy również, kto będzie głównym przeciwnikiem Harley Quinn i spółki

Kamil Kacperski
07.08.2018 12:57
Poznaliśmy opis fabuły „Birds of Prey”. Wiemy również, kto będzie głównym przeciwnikiem Harley Quinn i spółki Fot. materiały prasowe

Birds of Prey, czyli Harley Quinn, Black Canary, Huntress i Renee Montoya złączą siły by ratować nastoletnią dziewczynę o imieniu Cassandra Cain. Komu kobiety stawią czoła?

Zapowiadany od dawna film „Birds of Prey” nareszcie zaczyna nabierać kształtu - kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, które postaci pojawią się w nowej produkcji DC. Fani byli nieco rozczarowani na wieść o tym, że wśród obsady „Birds of Prey” zabraknie Barbary Gordon, która w wielu odsłonach drużyny była jej liderką. Pałeczkę po niej przejmie za to Harley Quinn, w którą wciela się Margot Robbie.

Tak przynajmniej możemy wywnioskować po pierwszym opisie fabuły, który opublikowano na łamach portalu Discussing Film. Według niego doktor Harleen Quinnzel, aka Harley Quinn, skumpluje się z Black Canary, Huntress i policjantką Renee Montoyą, aby uratować dziewczynę o imieniu Cassandra Cain:

Po rozstaniu się z Jokerem, Harley Quinn i trzy inne superbohaterki - Black Canary, Huntress i Renee Montoya zaczynają współpracować, aby ocalić życie małej dziewczynki o imieniu Cassandra Cain, która jest ścifana przez złego szefa mafii. 

Kto złoczyńcą w Birds of Prey?

Owym „złym szefem mafii” ma być nie kto inny, niż Black Mask, zbrodniarz nazywający się naprawdę Roman Sionis. Kryminalista jest szefem rodzinnej firmy Sionis Cosmetics, jednak przez zrządzenie losu traci swój majątek. To pcha go w stronę życia ponad prawem. Szybko okazuje się, że Roman ma spory talent do nielegalnych interesów i staje się jednym z najbardziej wpływowych graczy w Gotham. Jego wysoka pozycja w półświatku powoduje, że Black Mask dość często popada w konflikt z Batmanem.

Wygląda na to, że tym razem Sionis nie będzie musiał się przejmować Mrocznym Rycerzem, tylko czterema równie groźnymi bohaterkami, znanymi (oprócz Black Canary) skądinąd właśnie z komiksów o Batmanie. Wygląda na to, że w filmie pojawi się również grany przez Jareda Leto Joker, z którym Harley postanowi zakończyć znajomość. Nie wspomniano za to o Batgirl, chociaż ta ma szansę się jeszcze pojawić w filmie - w końcu Cassandra Cain jest jedną z dziewczyn, które przyjmują ten pseudonim w uniwersum DC.

Birds of Prey - kiedy premiera?

Według informacji podanych przez portal The Wrap, zdjęcia do „Birds of Prey” z Margot Robbie w roli głównej mają ruszyć już w styczniu 2019 roku, a to oznacza, że premiera filmu odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec 2020 roku lub na początku 2021. Szykuje się ciekawa produkcja od DC Films.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.