08.11.2019 12:28

Poznaliśmy oryginalny los księżniczki Lei ze "Star Wars IX". Carrie Fisher miała mieć większą rolę

Według brata zmarłej aktorki, Todda Fishera, księżniczka Leia miała mieć zdecydowanie większą rolę w IX odsłonie "Gwiezdnych wojen". Podobno to właśnie ona miała być "ostatnim Jedi". 

Star Wars IX
foto: materiały prasowe/Disney

Po 3 latach od śmierci Carrie Fisher, jej brat postanowił wyjawić oryginalny wątek fabularny, który miał być poruszony w "Gwiezdnych wojnach: Skywalker. Odrodzenie". Księżniczka Leia pierwotnie odgrywała w produkcji większą rolę.

Star Wars IX - Leia miała mieć większą rolę

Todd Fisher, czyli brat Carrie, powiedział w wywiadzie z Yahoo Entertainment, że to księżniczka Leia miała być pierwotnie "ostatnim Jedi", a nie Luke Skywalker:

"

Miała być największym zaskoczeniem tego filmu. Twórcy planowali, że ostatnim Jedi będzie właśnie Leia. To brzmi świetnie, prawda? "

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Przeczytaj także "Gwiezdne Wojny" - seria zostanie zawieszona po premierze IX epizodu

Brat aktorki stwierdził również, że jest dumny, iż J.J. Abrams postanowił użyć starszych ujęć w nowym filmie. Łącznie materiałów jest około 8 minut i Todd Fisher powiedział, że to magiczne sceny. Porównał współczesną technologię do Mocy, która "pozwala przenieść się do innego wymiaru":

"

J.J. Abrams był dobrym przyjacielem Carrie, naprawdę się kochali. Twórcy mieli 8 minut materiału. Całe sceny były potem analizowane, a następnie odwrócone tak, by pasowały do fabuły. To było magiczne. 

To samo w sobie, jest nagrodą dla fanów. To Carrie, która mówi do nas z nicości. Piękną sprawą w Mocy jest to, że śmierć nie jest prawdziwa. Po prostu istniejesz w innym wymiarze. Więc Carrie patrzy na nas z góry, z boku, czy skądś indziej, ale wciąż jest częścią nas. Móc to zobaczyć? To magia dostępna tylko w kinie.  "

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach już 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: "Star Wars IX" - potwierdzono powrót kolejnej postaci z oryginalnej trylogii

Tagi: News Star Wars Carrie Fisher Gwiezdne wojny: Epizod IX