23.07.2018 12:41

Poznaliśmy prawdziwe imię i nazwisko Jokera Joaqina Phoenixa?

Poznaliśmy szczegóły fabuły „Jokera”, a konkretnie te, których chyba poznać nie chcieliśmy. W filmie z Joaquinem Phoenixem podobno dowiemy się bowiem, jak złoczyńca się nazywał, a także kim była jego rodzina. 

Poznaliśmy prawdziwe imię i nazwisko Jokera Joaqina Phoenixa?
foto: materiały prasowe DC Comics

W filmie „Joker” podobno poznamy prawdziwe imię i nazwisko postaci tytułowej. Takimi informacjami podzielili się dziennikarze z portalu That Hashtag Show, którzy dotarli do źródeł, które twierdziły, że reżyser filmu Todd Philips postanowił przygotować swoją własną wersję origin story Księcia Zbrodni z Gotham, a także nadać postaci Joaquina Phoenixa całkowicie nową tożsamość. 

Według ich informacji, przygoda Jokera rozpocznie się, gdy postać będzie się jeszcze nazywała Arthur Fleck. Mężczyzna ma rzekomo powrócić do Gotham po kilkunastu latach nieobecności. Zamieszka ze swoją starzejącą się rodzicielką o imieniu Penny, a także pozna Sophie Dumond, samotną matkę, w którą wcielić ma się Zazie Beetz. Wtedy zacznie się też powolny marsz Arthura w objęcia szaleństwa.

Joker - prawdziwe imię i nazwisko

I o ile wielu fanów zastanawiało się, kim był Joker przed transformacją w Księcia Zbrodni, o tyle pozostawienie jego przeszłości tajemnicą powoduje, że postać wciąż po tylu latach jest interesująca. Według informacji THS, to wszystko zmieni się wraz z premierą „Jokera” Todda Philipsa. Oprócz tego, portal twierdzi, że w filmie pojawi się jeszcze Robert De Niro, który miałby się wcielić w gospodarza programu telewizyjnego typu „late-night show” o imieniu Murray Franklin.

W filmie ma się również pojawić Thomas Wayne, który opisywany jest jako „nieco żałosny, mocno opalony, bogaty dupek” mający około 60 lat. To wszystko wydaje się być zmyślone - Arthur Fleck w skrócie daje nam słowo „A. Fleck”, czyli nazwisko obecnego Batmana, Bena Afflecka. Oprócz tego w niemal każdej wersji historii o Batmanie, Thomas Wayne nie dożywa sędziwego wieku, ponieważ zostaje zamordowany, gdy Bruce nie jest jeszcze nawet nastolatkiem, a raczej wątpliwym jest, że Martha Wayne urodziłaby go mając około 50 lat.

Joker - kiedy premiera?

Dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia ze strony któregoś z twórców lub aktorów, wszystkie te informacje są spekulacjami, plotkami i teoriami. Jak będzie naprawdę dowiemy się w październiku 2019 roku, kiedy „Joker” trafi do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: News Joker Joaquin Phoenix