11.10.2018 10:05

Poznaliśmy przyczynę śmierci Verne'a Troyera

Verne Troyer zmarł w sobotę 21 kwietnia 2018 roku z powodu nadużycia alkoholu. Tak twierdzą lekarze, którzy badali jego ciało po śmierci.

Verne Troyer
foto: Hahn Lionel/ABACA/EAST NEWS

Verne Troyer zmarł w sobotę 21 kwietnia 2018 roku. Aktor znany był przede wszystkim z występów w takich hitach jak „Faceci w Czerni”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, czy w filmach o Austinie Powersie. Zagrał również w serialach, takich jak „Rebelianci”, często udzielał się również charytatywnie, wspierając takie fundacje jak Best Buddies oraz The Starkey Hearing Foundation.

Portal Hollywood Reporter podał wyniki autopsji aktora - według lekarzy, powodem zgonu Troyera były „następstwa zatrucia alkoholowego”. Pierwotne badania miały miejsce dzień po śmieci aktora, czyli 22 kwietnia, ale kontynuowano je przez następnych kilka miesięcy.

Znamy przyczynę śmierci Verne'a Troyera

Lekarze stwierdzili, że Verne Troyer popełnił samobójstwo trując się alkoholem. Aktora przewieziono do szpitala 3 kwietnia 2018 roku, ale niestety terapia nie pomogła i mężczyzna zmarł zaledwie kilkanaście dni później.

Rodzina udostępniła post, w którym rzuciła nieco światła na sytuację:

"

Verne był również wojownikiem, kiedy przyszło mu walczyć we własnych bitwach. Przez wiele lata walczył i wygrywał, znowu cierpiał i walczył ponownie, ale niestety, tym razem było to niestety za dużo.

Ostatni okres walki zaowocował chrztem aktora, który otoczony był przez swoją rodzinę, która prosi o to, aby dać czas na żałobę.

Depresja to bardzo poważna choroba. Nigdy nie wiadomo, jak człowiek czuje się w środku. Bądźcie mili dla siebie. I pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno, by podać potrzebującym rękę. "

Bliscy aktora poprosili również o uhonorowanie jego śmierci wpłacaniem datków na konta wspomnianych organizacji charytatywnych: The Starkey Hearing Foundation oraz Best Buddies.

Kamil Kacperski
Tagi: News