Wiemy, które antybohaterki pojawią się w „Birds of Prey”, czyli filmu z Margot Robbie w roli Harley Quinn

Kamil Kacperski
17.07.2018 13:09
Wiemy, które antybohaterki pojawią się w „Birds of Prey”, czyli filmu z Margot Robbie w roli Harley Quinn Fot. kadr z filmu

Warner Bros. opublikowało pełen skład filmowej grupy Birds of Prey, czyli żeńskiego gangu antybohaterek, który trzęsie kryminalnym półświatkiem w uniwersum DC.

Jak podaje portal The Wrap oficjalnie ustalono, które postaci pojawią się w nadchodzącym filmie DC o grupie żeńskich postaci komiksowych. Od początku było wiadome, że to Harley Quinn (w tej roli Margot Robbie) będzie szefowała Birds of Prey. Teraz jednak wiemy prawie na 100%, kto wraz z nią pojawi się na ekranie kin.

Według informacji podanych przez amerykański portal, oprócz Quinn członkiniami Birds of Prey będą Dinah Lance/Black Canary, Helena Bartinelli/Huntress, Cassandra Cain oraz Renee Montoya. Brakuje wieści na temat Catwoman, czy Poison Ivy, które według plotek miały towarzyszyć Harley. Nie wiemy także nic na temat Barbary Gordon, czyli Oracle/Batgirl, która w komiksach była jedną z najważniejszych członkiń Birds of Prey. 

Znamy skład filmowego Birds of Prey

Black Canary jest najbardziej znaną z ogłoszonych dotychczas towarzyszek Harley - pojawia się głównie w komiksach o Green Arrowie, z którym łączy ją długoletni związek, czasami przedstawiany nawet jako małżeństwo. Huntress, Cassandra Cain i Renee Montoya są mocno powiązane z Batmanem - Helena dość często współpracowała z Mrocznym Rycerzem, Cassandra została Batgirl, a Montoya jest funkcjonariuszką policji z Gotham, zatem też dość często miała do czynienia z alter ego Bruce'a Wayne'a.

1/DC Comics Fot. foto: Batgirl and the Birds of Prey #1/DC Comics

Informacja zostanie prawdopodobnie potwierdzona przy okazji nadchodzącego Comic Conu w San Diego. Patrząc na dotychczas udostępnione materiały, takie jak plakat „Aquamana”, czy nowe zdjęcie z „Shazama!”, DC przygotowuje z okazji tego wydarzenia prawdziwą filmową ofensywę.

Birds of Prey - kiedy premiera?

Niestety wciąż wielką niewiadomą pozostaje data premiery filmu „Birds of Prey”. Według informacji z The Wrap, głównym przeciwnikiem kobiet pod wodzą Harley Quinn będzie „któryś z galerii łotrów Batmana, ktoś kogo jeszcze nie widzieliśmy”. Pierwszą opcją, która przychodzi fanom do głowy jest Black Mask, czyli gangster, który pasowałby do poważnego filmu dla dorosłych, którym według Margot Robbie „Birds of Prey” ma być. Jak to mówi stare powiedzenie: czas pokaże.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.