06.02.2019 12:25

Poznaliśmy tytuł "Star Wars IX"? Fani "Gwiezdnych Wojen" znaleźli przeciek dotyczący nadchodzącego epizodu

W sieci pojawiła się nowa informacja dotycząca tytułu IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Fani odkryli przeciek na temat nadchodzącego filmu J.J. Abramsa.

Gwiezdne Wojny 9
foto: materiały promocyjne

Nowa część "Gwiezdnych Wojen" jest owiana tajemnicą. Nie wiele wiadomo na temat fabuły filmu i chociaż do premiery pozostało trochę ponad 10 miesięcy, nie zdradzono, jak brzmi jego tytuł. Jednak od czego są zdesperowani fani "Star Wars"? Jeden z użytkowników serwisu Reddit udostępnił przeciek dotyczący tego zagadnienia związanego z nową trylogią. Czy najnowsze doniesienie pokryje się z rzeczywistym tytułem IX epizodu "Gwiezdnych Wojen"?

kadry z filmów Ostatni Jedi, Powrót Jedi i Zemsta Sithów
kadry z filmów Ostatni Jedi, Powrót Jedi i Zemsta Sithów
Przeczytaj także Który z mistrzów Jedi jest najpotężniejszy? Komiks Marvela rozwiewa wątpliwości fanów "Gwiezdnych Wojen"

"Star Wars: Balance of the Force"  - czy tak będzie brzmiał tytuł IX epizodu?

Użytkownik Reddita o pseudonimie daviebaby8666 podzielił się screenem z poszukiwań, których dokonał na oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen". Według internauty, który spędził jakiś czas, grzebiąc w Java Script, tytuł finału sagi Skywalkerów brzmi "Star Wars: Balance of the Force".

tytuł Star Wars

Tytuł jest dość prawdopodobny, ale jeśli rzeczywiście się potwierdzi, fani mogą nie być zadowoleni. Podtytuł "Balance of the Force" nie jest zbyt zachwycający i chociaż pasuje do całej mitologii stworzonej przed 40-laty przez George'a Lucasa, nie ma tak wielkiej mocy (niezamierzona gra słów) jak tytuły poprzednich filmów z serii. Co ciekawe w ujawnionym tytule brakuje przedimka określonego "the", który w żartach zapowiadał Mark Hamill.

Na razie tytuł "Star Wars: Balance of the Force" nie został potwierdzony przez twórców, więc póki co pozostaje w sferze domysłów. Prawdopodobnie na oficjalne wyjawienie tytuły filmu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W przypadku "Ostatnich Jedi" tytuł został wyjawiony pod koniec stycznia 2017 roku, czyli niecały rok przed premierą. Tym razem jest trochę inaczej i najprawdopodobniej na potwierdzenie bądź obalenie przecieku trzeba będzie poczekać do 11 kwietnia 2019 roku, na kiedy zaplanowano święto "Star Wars", które odbędzie się w Chicago. 

"Gwiezdne Wojny 9" - kiedy premiera?

Zwieńczenie przygód Rebeliantów walczących z Nowym Porządkiem trafi do kin 19 grudnia 2019 roku. Obecnie znamy obsadę i wiemy, że do sagi powrócą między innymi Luke Skywalker oraz niewidziany od "Powrotu Jedi" Lando Calrissian. Jeśli tytuł się potwierdzi, oznacza to, że któryś z bohaterów wypełni ponownie przepowiednię Jedi, mówiącą o równowadze Mocy. Która z postaci doprowadzi do tego stanu rzeczy? Przekonamy się pod koniec roku. 

>>Zobacz też: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX