Poznaliśmy tytuł "Star Wars IX"? Fani "Gwiezdnych Wojen" znaleźli przeciek dotyczący nadchodzącego epizodu

Sergiusz Kurczuk
06.02.2019 12:25
Poznaliśmy tytuł "Star Wars IX"? Fani "Gwiezdnych Wojen" znaleźli przeciek dotyczący nadchodzącego epizodu Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiła się nowa informacja dotycząca tytułu IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Fani odkryli przeciek na temat nadchodzącego filmu J.J. Abramsa.

Nowa część "Gwiezdnych Wojen" jest owiana tajemnicą. Nie wiele wiadomo na temat fabuły filmu i chociaż do premiery pozostało trochę ponad 10 miesięcy, nie zdradzono, jak brzmi jego tytuł. Jednak od czego są zdesperowani fani "Star Wars"? Jeden z użytkowników serwisu Reddit udostępnił przeciek dotyczący tego zagadnienia związanego z nową trylogią. Czy najnowsze doniesienie pokryje się z rzeczywistym tytułem IX epizodu "Gwiezdnych Wojen"?

Przeczytaj także

"Star Wars: Balance of the Force"  - czy tak będzie brzmiał tytuł IX epizodu?

Użytkownik Reddita o pseudonimie daviebaby8666 podzielił się screenem z poszukiwań, których dokonał na oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen". Według internauty, który spędził jakiś czas, grzebiąc w Java Script, tytuł finału sagi Skywalkerów brzmi "Star Wars: Balance of the Force".

tytuł Star Wars Fot. foto: print screen z Reddit

Tytuł jest dość prawdopodobny, ale jeśli rzeczywiście się potwierdzi, fani mogą nie być zadowoleni. Podtytuł "Balance of the Force" nie jest zbyt zachwycający i chociaż pasuje do całej mitologii stworzonej przed 40-laty przez George'a Lucasa, nie ma tak wielkiej mocy (niezamierzona gra słów) jak tytuły poprzednich filmów z serii. Co ciekawe w ujawnionym tytule brakuje przedimka określonego "the", który w żartach zapowiadał Mark Hamill.

Na razie tytuł "Star Wars: Balance of the Force" nie został potwierdzony przez twórców, więc póki co pozostaje w sferze domysłów. Prawdopodobnie na oficjalne wyjawienie tytuły filmu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W przypadku "Ostatnich Jedi" tytuł został wyjawiony pod koniec stycznia 2017 roku, czyli niecały rok przed premierą. Tym razem jest trochę inaczej i najprawdopodobniej na potwierdzenie bądź obalenie przecieku trzeba będzie poczekać do 11 kwietnia 2019 roku, na kiedy zaplanowano święto "Star Wars", które odbędzie się w Chicago. 

"Gwiezdne Wojny 9" - kiedy premiera?

Zwieńczenie przygód Rebeliantów walczących z Nowym Porządkiem trafi do kin 19 grudnia 2019 roku. Obecnie znamy obsadę i wiemy, że do sagi powrócą między innymi Luke Skywalker oraz niewidziany od "Powrotu Jedi" Lando Calrissian. Jeśli tytuł się potwierdzi, oznacza to, że któryś z bohaterów wypełni ponownie przepowiednię Jedi, mówiącą o równowadze Mocy. Która z postaci doprowadzi do tego stanu rzeczy? Przekonamy się pod koniec roku. 

>>Zobacz też: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.