28.05.2018 18:00

Poznaliśmy zarys fabuły kolejnego spin-offa Spider-Mana, czyli „Morbiusa”

Sony, do którego należą prawa do filmowego Spider-Mana i kojarzonych z nim postaci, ogłosiło, że postanie kolejny film, który opowie o czarnym charakterze ze świata Pajączka. Co się będzie działo w filmie o wampirze?

Morbius
foto: materiały prasowe

Sony kilka miesięcy temu ogłosiło, że powstanie film o Venomie, a wraz z nim ogłoszono, że w planach znajduje się również produkcja o Michaelu Morbiusie, czyli genialnym bioinżynierze, który w wyniku wypadku zamienia się w wampira. Mimo, że wciąż pozostaje w głębi duszy człowiekiem, to jego dzika natura nie pozwala mu zbliżać się do jego bliskich i powoduje, że szybko staje się wrogiem społeczeństwa.

Portal ThatHashtagShow.com skontaktował się z producentami filmu, aby dowiedzieć się jak postępują prace nad filmem o Morbiusie. Sony odpowiedziało opisując zarys fabularny filmu o żyjącym wampirze:

"

„Morbius” to horror akcji opowiadający o naukowcu, który próbując znaleźć lek na rzadką chorobę krwi, przypadkowo transformuje się w żyjącego wampira, który zaczyna czuć do siebie obrzydzenie przez łaknienie krwi i postanawia żerować na kryminalistach, których uważa za niegodnych życia. "

Morbius - kto się wcieli w tę postać?

Sony poinformowało również, kogo poszukują do roli Michaela Morbiusa - jedynym wymaganiem jest mężczyzna z dowolnym kolorem skóry w przedziale wiekowym 30-37 lat. Jeżeli zatem spełniacie te kryteria, to możecie spróbować ubiegać się o rolę żyjącego wampira. Kto wie, być może Hollywood przyjmie was z otwartymi rękami?

Na razie nie wiemy więcej na temat planowanego filmu o Michaelu Morbiusie, ale gdy tylko pojawią się nowe informacje, to was o tym powiadomimy.

Co dalej ze Spider-Manem?

Po tragicznym losie Petera Parkera pod koniec „Avengers: Infinity War” fani spekulują, co się stanie z Pajączkiem w kolejnych filmach MCU. Najmniej prawdopodobne jest, że planowane sequele solowych filmów superbohaterów będą opowiadać o tym, jakie przygody miał Spider-Man, Black Panther czy Doctor Strange, zanim zginęli w „Infinity War”, zatem powinniśmy się spodziewać wskrzeszenia tych postaci w 4. odsłonie filmów o Avengerach.

Kilka miesięcy temu pojawiły się również informacje, że sequel będzie toczyć się w różnych miejscach globu. Jak donosi ComicBookMovie, wśród miejsc, które odwiedzi Peter Parker być może znajdzie się Anglia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Włochy i Polska. Szczegóły tej wizyty nie są jeszcze znane, jednak jeśli okazałaby się prawdą – byłaby to nie lada gratka dla polskich fanów Pajączka.

Kamil Kacperski
Tagi: News Spider-Man Marvel