30.08.2017 10:31

Prace nad „Legionem Samobójców 2” ruszą nie wcześniej niż jesienią 2018 roku

„Legion Samobójców 2” był zapowiadany jako film, który ukaże się wkrótce po premierze „Ligi Sprawiedliwości”. Okazuje się jednak, że początek zdjęć został przesunięty, więc zmieni się również data premiery filmu. Co było przyczyną?

Suicide Squad, Harley Quinn
foto: kadr z filmu

Filmowy świat DC rozrasta się z roku na rok. I choć daleko mu do kinowego uniwersum Marvela, zapowiedziano już wiele filmów z postaciami komiksów o Batmanie i Supermanie. Wystarczy przywołać produkcję o początkach Jokera, kryminał podszyty miłością Jokera i Harley Quinn„Gotham City Sirens”, „Flashpoint” oraz inne filmy z solowymi przygodami superbohaterów, których tytuły nie do końca są znane. Wśród nich swoje miejsce ma opowieść o antybohaterach zwerbowanych przez rząd. Złoczyńcy o nadprzyrodzonych mocach, niemający nic do stracenia, zostali wcieleni do grupy o nazwie Legion Samobójców. Chociaż pierwsza część filmu nie była zbyt udana, Warner Bros zdecydowało się na sequel. Na pewno nie zobaczymy w nim Enchantress granej przez Carę Delevingne. Reszta członków grupy raczej pojawi się w filmie. I to właśnie przez jednego z nich zdjęcia do drugiej części zostaną opóźnione.

Jak donosi serwis Variety, zdjęcia do filmu rozpoczną się nie wcześniej niż na jesieni 2018 roku. Mimo zapewnień studia, że „Legion Samobójców 2” ujrzy światło dzienne jako jeden z pierwszych spin-offów DC, na przygody grupy wykolejeńców będziemy musieli poczekać ponad rok. Wszystko z powodu planów zawodowych Willa Smitha, który wciela się w Deadshota. Smith ma sporo pracy z podkładaniem głosu pod jedną z głównych postaci w „aktorskiej” wersji disneyowskiego „Alladyna” w reżyserii Guya Ritchie. Drugiej części „Legionu Samobójców” nie będzie reżyserował David Ayer, który odpowiadał za jedynkę. 5 sierpnia 2017 roku minęło dokładnie 12 miesięcy od premiery pierwszej części. Niestety wszyscy fani muszą uzbroić się w cierpliwość. 

W rolach głównych wystąpili Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cara Delevingne, Karen Fukuhara i Adam Beach. Pojawiły się też epizody Batmana (Ben Affleck) i Flasha (Ezrfa Miller). Większość obsady zobaczymy zapewne w kontynuacji i prawdopodobnie gościnnie pojawią się kolejny superbohaterowie znani z innych filmów z filmowego uniwersum DC. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Suicide Squad