22.08.2016 09:55

Prace nad „Mission: Impossible 6” zostały wstrzymane

Studio Paramount i Tom Cruise nie mogą dojść do porozumienia, przez co opóźni się produkcja filmu „Mission: Impossible 6”.

Prace nad „Mission: Impossible 6” zostały wstrzymane
foto: kadr z filmu

Dzieło w reżyserii Christophera McQuarrie'a miało wejść do kin w 2018 roku. Czy to się zmieni? Niewykluczone, gdyż proces preprodukcji został wstrzymany na czas nieokreślony. Wszystko dlatego, że producenci domagają się, aby gwiazdor serii obniżył swoją gażę. Obecnie jego wynagrodzenie jest wyższe niż przy „Mission: Impossible - Rogue Nation”, czyli ostatniej odsłonie cyklu.

Studio Paramount zatrudniło od 15 do 20 osób, aby zajęły się one m.in. opracowywaniem efektów wizualnych i innymi pracami. Z kolei Christopher McQuarrie zasiadł do pisania scenariusza obrazu. Szefostwo wytwórni postanowiło jednak wstrzymać cały proces. Powód już podaliśmy - chodzi o brak porozumienia w kwestii wynagrodzenia. Jednak niektóre źródła twierdzą, że chodzi o to, aby to producenci (w tym Bad Robot oraz Skydance Pictures), jak i Tom Cruise zmniejszyli swoje wymogi. Inni podają, że gwiazdor żąda podwyżki.

Plan zdjęciowy „Mission: Impossible 6” miał ruszyć latem 2016 roku, jednak Tom Cruise i Christopher McQuarrie rozpoczną pracę przed kamerą dopiero w styczniu 2017. Nie ma więc dużego pośpiechu przy dogadaniu się z wynagrodzeniami. Można być niemal pewnym, że strony konfliktu dojdą ostatecznie do porozumienia. W końcu każdemu zaangażowanemu w projekt zależy na jego ukończeniu.

Pamiętajmy, że przy „Mission: Impossible - Rogue Nation” również pojawiły się problemy. Obraz miał trafić do kin wcześniej, ale jego premierę przesunięto o pięć miesięcy. Ostatecznie zadebiutował na ekranach latem 2015 roku i okazał się hitem box office. Dzieło przy budżecie 150 milionów dolarów zarobiło w Stanach Zjednoczonych 195 milionów i ponad 682 miliony na całym świecie.

Christopher McQuarrie i Tom Cruise to już w zasadzie nierozerwalny duet. Panowie stworzyli wcześniej już 4 wspólne dzieła, w tym „Na skraju jutra”, „Jack Reacher: Jednym strzałem” czy „Walkirię”. Seria „Mission: Impossible” ma z kolei już blisko 20-letnią tradycję. Pięć poprzednich odsłon zgarnęło z kas kinowych ponad 2,7 miliarda dolarów. McQuarrie dostąpił zaszczytu bycia pierwszym reżyserem, który nakręci dwie części cyklu. Za wcześniejsze odpowiadali kolejno Brian De Palma, John Woo, J.J. Abrams i Brad Bird.

Przed „Mission: Impossible 6” Tom Cruise pojawi się w filmach „Jack Reacher: Never Go Back” oraz w „Mumii”, zaś w 2017 zobaczymy go jeszcze w obrazie „Mena” w reżyserii Douga Limana.

Czekacie na „Mission: Impossible 6”?

Robert Skowronski
Tagi: News Tom Cruise Mission: Impossible