26.04.2017 15:19

Pracownicy McDonald's to członkowie Imperium z „Gwiezdnych wojen”?

Przeciwnicy konsumpcjonizmu i wielkich korporacji pewnie zgodzą się z tym, że McDonald's to synonim Złego Imperium. Jednak w tym przypadku chodzi o uniformy pracowników.

Pracownicy McDonald's to członkowie Imperium z „Gwiezdnych wojen”?
foto: kadr z wideo; kadr z filmu

Pracownicy słynnego fast foodu założą w pracy nowe stroje. Ich projektantem jest Waraire Boswell, człowiek odpowiedzialny za stylizowanie gwiazd Hollywoodu i celebrytów. Jego projekt stawia na minimalizm i odcienie szarości. Nowe uniformy przywdzieją zatrudnieni w restauracjach McDonald's w Stanach Zjednoczonych, którzy zatrudnieni są w sumie 14 tysiącach lokali.

Być może właściciele sieci są zadowoleni z projektu ubrań, ale internet nie zostawił na nich... suchej nitki. Sami pracownicy restauracji nie są zachwyceni ich wyglądem - aż jedna 1/3 zatrudnionych jest krytycznie nastawiona do uniformów. Pojawiły się porównania do strojów imperialnych oficerów z uniwersum „Gwiezdnych wojen” oraz do ubrań mieszkańców 12. dystryktu w „Igrzyskach śmierci”:

Celem McDonald's było stworzenie pomostu „między modą a funkcjonalnością, umożliwiające łatwe przejście z restauracji do środowiska społecznego” - tak przynajmniej głosi oświadczenie ze strony fast foodu. Skojarzenia z „Gwiezdnymi wojnami” z reguły nie są zbyt bezpieczne, był to już problem, z którym zmierzyli się absolwenci uczelni Princeton.

 Uniformy zaczną obowiązywać od 12 kwietnia 2017 roku. Nie wiadomo czy trafią także do polskich oddziałów.

Jesteście ciekawi jak zmieniał się ubiór pracowników sieci McDonald's na przestrzeni dekad? Zobaczcie poniższe wideo:

A przecież panie można było przebrać w strój Lei niewolnicy, zaś panów przyodziać w czarne szaty Lorda Vadera. Przy takiej modzie od razu chciałoby się „brać frytki do tego”.

Z czym kojarzą Ci się stroje pracowników McDonald's?

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars